Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Külastusmäng ühendab Balti mõisad sümboolseks ketiks

Sel suvel ühinevad Eesti, Läti ja Leedu mõisad sümboolseks Balti mõisate ketiks. 24. mail alguse saanud mõisamängu käigus avab oma uksed rohkem kui 130 ajaloolist lossi ja mõisa, et tutvustada mõisaid, kui ajaloolist võrgustikku ja nende rolli tavalisest rohkem väärtustada.

Mõisate külastusmängus osalemiseks tuleb suve jooksul käia läbi võimalikult palju mõisamaju Eestis, Lätis ja Leedus, nendega tutvuda ja külastuste eest mõisatest templeid koguda, vahendas "Aktuaalne kaamera".Mängus osalevate mõisate hulgas on nii mõisakoole, muuseumeid kui ka väiksemaid ja mitte nii heas korras mõisamaju. 19. sajandi alguses ehitatud Kuremaa mõis näiteks proovib praegugi täita mõisate ajaloolist rolli, olles kohaliku elu keskus.

Kolme Balti riigi koostöös sündinud mõisamängu üks eesmärke on otsida lahendusi tänasele põhilisele väljakutsele, mis mõisate ees seisab - kuidas taastada mõisate roll kohaliku kultuurielu keskusena ning seista vastu maapiirkondade tühjenemisele.

Kuremaa lossi perenaine Tiina Tegelmann sõnas, et elu ei ole mitte suurlinnades, vaid just nendes erinevates paikkondades, mida täna võibolla eriti hästi ei teata. "See külastusmäng annab võimaluse Eestimaa geograafilist asendit ja erinevaid kohti taasavastada."

Kolme Balti riigi mõisate külastusmäng kestab septembri keskpaigani. Loe lähemalt siit.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: