ETV2 teemaõhtu on pühendatud Juhan Viidingule

Juhan Viiding
Juhan Viiding Autor/allikas: maaleht.delfi

3. juunil jõuab ETV2 ekraanile teemaõhtu, mis on pühendatud Eesti poeedile, näitlejale ja lavastajale Juhan Viidingule (1. juuni 1948 – 21. veebruar 1995), kes oleks tähistanud reedel oma 70. sünnipäeva.

Vaba vaimu saadik (Eesti Telefilm 1998), eetris 3. juunil kell 19.30

Portreefilm Juhan Viidingu elust ja loomingust. Režissöörid Jaanus Nõgisto ja Aile Ellmann, stsenaristid Mariina Mälk ja Jaanus Nõgisto.

Trammisõit. Juhan Viiding (ETV 1993), eetris 3. juunil kell 20.20

Autor loeb oma luuletusi nr 3 trammis, aknast vilksab mööda räämas linn. Režissöör Gerda Kordemets, operaator Peeter Tungal, toimetaja Katrin Seppel.

Lennud: Lavakunstikooli V lend (1968-1972) (ETV 1992), eetris 3. juunil 20.40

Lavakunstikateedri V lend oli üks arvukamaid - 19 lõpetajat, nende hulgas kõigest neli neidu. Diplomitöid küll ainult kaks, mõlemad loodud Panso juhendamisel, üks neist ülipopulaarne "Täna mängime seitset venda". Meenutavad Kersti Kreismann, Martin Veinmann, Tõnis Rätsep jt.

Kolm näitlejat (ETV 1974), eetris 3. juunil 21.20

Esinevad näitlejad Kersti Kreismann, Juhan Viiding, Tõnis Rätsep. Stsenarist Mati Unt, režissöör Peeter Tooma.

Külaline (Eesti 1978), eetris 3. juunil kell 21.40

Seitse korda seitse surma saabub maa peale, et täita oma ülesanne - viia kaasa neile määratud inimeste hinged. Üks algaja Surmadest ei saa ülesandega hakkama, sest muutub iga kohatud inimesega vestlemise järel aina inimlikumaks. Osades Juhan Viiding, Ita Ever, Jüri Järvet jt. Üleliidulise Riikliku Kinematograafia Instituudi lõpetaja Elo Tusti diplomitöö Eesti rahvaluule ainetel.

Postimaja (ETV 1985), eetris 3. juunil kell 22.00

Rabindranath Tagore näidendi lavastas Juhan Viiding, kunstnik Tõnis Vint. Mängivad Sulev Teppart, Kersti Kreismann, Paul Poom, Konstantin Kald, Tõnis Rätsep, Alfred Mering jt. Eesti Draamateatri etendus.

Väike luulesaade: Juhan Viiding (ETV 1982), eetris 3. juunil kell 22.55

Poeet ja näitleja Juhan Viiding esitab oma kogus "Elulootus" ja ajakirjas "Looming" ilmunud värsse.

Kirjandusministeerium. Juhan Viiding, eetris 3. juunil 23.00

Bixio Trio. Vana suksutall, eetris 3. juunil kell 23.05

Op! Juhan Viiding, eetris 3. juunil kell 23.10

Laulu sõber (Eesti 1961), eetris 3. juunil kell 23.20

Filmi teemaks on kunstilise isetegevuse viljelemine külaoludes, taustaks kolhoosi argipäeva elu-olu. Kolhoosi esimees Palk on arvamusel, et isetegevusega tegelemine segab noortel töötegemist. Seepärast keelab ta ära kooriproovid, ja ruumidest, kus proovid toimusid, saab sigala. Kolhoosi saabunud praktikant Kanarbik osutub aga väga heaks dirigendiks ja peagi alustab ta lauluharjutustega. Laulukoor jätab Tallinnast kohale sõitnud komisjonile sedavõrd hea mulje, et neid kutsutakse osalema vabariiklikule olümpiaadile.

Koori organisaatoriks peetakse aga eksikombel just kolhoosiesimees Palki. Korrespondent kirjutab temast ajalehes kui suurest laulusõbrast. Tegelikult takistab ta lauluharjutusi ja keelab olümpiaadile sõidu. Tänu kollektiivi väga arukale kriitikale mõistab Palk lõpuks oma vigu. Osades Ilmar Tammur, Leili Jäärats, Ramon Keppe, Karl Kalkun jt. Helilooja Valter Ojakäär, režissöör Ilja Fogelman.

100 luulepärli: Jääb liikumatult suvisesse sooja. Juhan Viiding (ETV 2010), eetris 4. juunil kell 00.35

Loeb Jaan Rekkor.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: