Raamat "Ma tahan mängida!" tähistab Ellen Liigeri 100. sünniaastapäeva ({{commentsTotal}})

Ellen Liiger
Ellen Liiger Autor/allikas: Heidi Maasikmets

13. juunil ilmub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi arhiivtrükiste sarja Elavik kahekümnes raamat, mis kannab pealkirja "Ma tahan mängida!" ja ilmub näitleja Ellen Liigeri 100. sünniaastapäevaks.

Raamatu sisuks on teatriteadlase Karin Kase intervjuud Ellen Liigeriga, mida on täiendatud teiste allikate ning arvukate fotodega muuseumi arhiivist. Ellen Liigeri (26.06.1918-04.08.1987) oli laval lapseeast kuni elu lõpuni. Intervjuudes räägib ta tööst lapsnäitlejana Estonias, rollidest ja kolleegidest Draamateatris ning Vanemuises rohkem kui 60 aasta jooksul. Nii joonistub läbi Liigeri eluloo ka suur osa eesti teatri ajaloost. Raamatus on lisaks juttu pedagoogitööst, Liiger oli armastatud ja hinnatud õpetaja nii Tartu ülikooli klubi näiteringis kui Tallinna Pedagoogilise Instituudis.

Eesti Teatri- ja Muusikamuusemi raamatusari Elavik põhineb muuseumi kogudes leiduvatel ajaloolistel arhiivmaterjalidel. Raamatud pakuvad lugejale muusika- ja teatrilugu kõige autentsematest allikatest.

Raamatu koostaja on Simmo Priks, eessõna on kirjutanud Anne Tuuling. Sarja kujundaja on Kadi Pajupuu, väljaandja SE&JS kirjastus. Raamatu väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: