Fotod: Karin Paulus esitles artiklikogumikku "Tööstuskunstist tootedisainini"

Esmaspäeval, 18. juunil esitles Katrin Paulus Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis artiklikogumikku "Tööstuskunstist tootedisainini". Pauluse koostatud 334-leheküljeline raamat koondab kokku tootedisaini, aga ka disaini laiemalt käsitlevaid artikleid ajavahemikust 1934–2018. Raamat ilmub Eesti Kunstiakadeemia Disainiraamatu sarjas.

Disainist kõnelemine on tänapäeva avalikkuses üsna harilik, vaat et moodnegi teema. See pole aga alati nii olnud. Artiklikogumik heidab pilgu disainieriala ajalukku ja diskussioonidesse, paljastades nii valdkonna valupunkte kui ka võitlusi, mida on peetud iga meetri nimel, mida disain on pidanud teisejärgulise abitöö staatusest vabanemiseks kätte võitma. Kui uuema aja kriitika ning mõtteavaldused on vähemalt osaliselt veebis kättesaadavad, siis vanemad artiklid ja omas ajas olulised diskussioonid, endis- ja nüüdisaegsed disainerid, kirjutajad, kujunduse sõlmpunktid ja tähetunnid väärivad mäletamist.

Artiklid on nopitud väljaannetest Kunsti Album, (Eesti) Päevaleht, Postimees, Sirp (ja Vasar), Eesti Kommunist, Diivan, Eesti Ekspress, Maja. Autorite hulgas on peale raamatu koostaja näiteks Leo Gens, Bruno Tomberg, Kai Lobjakas, Martin Pärn, Anneliis Aunapuu, Ene Läkk, Tiina Kolk, Irmeli Karja, Tõnu Kaalep, Harry Liivrand, Veiko Liis, Maria Pukk, Arvo Pärenson, Daniel Kotsjuba, Aleksander Jakovlev.

Väljaande koostaja Karin Paulus on Eesti Kunstiakadeemia pikaajaline õppejõud, kes kirjutab ja uurib põhiliselt disaini ja arhitektuuri. "Olen rõõmus, et mul avanes võimalus Disainiraamatu sarjas tutvustada meie disainereid ja nende loomingut," leiab ta. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: