Meeste tantsupeo korraldajaid vaevab raha- ja ruumipuudus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Meeste tantsupidu võib Rakverest ära kolida, kuna korraldajate sõnul ei ole linn pidu piisavalt toetanud. Pealegi oleks tarvis suuremat staadioni.

Üha populaarsemaks muutuva meeste tantsupeo korraldajad soovivad järgmist 2020. aasta pidu teha suurejoonelisemalt. Paraku jääb selleks varem kasutatud Rakvere staadion kitsaks, kuna suurem pidu nõuab suuremat piletitulu ning staadionil selleks piisavalt istekohti ei ole. Korraldajad tahavad tantsupeo kolida Tallinnas asuvale Kalevi staadionile.

Ideega meeste tantsupidu pealinna kolida on tekkinud mitmeid probleeme. Esiteks on ürituse toimumine Rakveres kujunenud traditsiooniks. Tantsupeo peaprodutsendi Madis Orava sõnul võiks ka Rakvere rahvuskultuuri panustada.

Lisaks on väike mure ka Kalevi staadioniga. Nimelt plaanitakse staadionit 2020. aasta kevadsuvel remontima hakata ning tantsupeo ajaks sellega valmis ei jõutaks. Raha tantsupeo korraldamiseks oleks siiski vaja. "On vaja muusikat tellida, on vaja tantsud luua on vaja lavastada, on vaja inimestele töötasu maksta, see kõik on tegelikult päris aja- ja rahamahukas tegevus," selgitas Orav ERRile ja lisas, et sellises mahus üle-eestilist pidu saab teha käsikäes omavalitsusega, kellel on huvi sellesse investeerida. "Ühtlasi peab seal juures olema ka riigipoolne investeering või huvi meeste tantsupeo kui nähtuse edasikestmisse."

Korraldajate hinnangul saaks linn neid aidata kahte moodi. Esiteks võiks linn istekohtade tekitamiseks laiendada Rakvere staadioni. Teine variant oleks üritust senisest rohkem rahaliselt toetada, nimelt eelmisel peol ei ületanud linna toetus isegi staadioni üüri.

Rakvere abilinnapea Triin Vareki sõnul ei ole staadioni ümberehitus rahaliselt mõttekas. "Kindlasti me saame koostööd parandada, tuleks uuesti läbi rääkida, mis on need vajadused ja kui suured on linna võimalused selles osas vastu tulla," ütles ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: