Baltimaade suurimal marginäitusel Tallinnas on väljas tõelised haruldused

Tallinnas avati Baltimaade ajaloo suurim marginäitus, kus on lisaks Eesti margikogujatele esindatud veel 18 riiki. Väljapanekuid on enam kui 600 stendil ning näha on nii mitmeidki haruldusi.

Näituse suurimad haruldused on nii erakordsed, et need teistega ei võistle, need on Vene tsaaririigi rariteedid, mille pani välja Tallinna rüütliordude muuseum, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil on üks kõige haruldasematest markidest, mis on olemas Berliini postimuuseumis ja USA-s ning Tallinna muuseumi fondis. See on ülemaailmne haruldus, Thbilisi uunikum. See mark tuli välja enne esimest ametlikku Vene marki ja seda peetakse maailmas üheks rariteediks," kirjeldas rüütliordude muuseumi juhatuse esimees Valery Glushchuk.

Näitusel osalevad filatelistid on teinud tõsist uurimistööd. "Sa võtad kirja, sa võtad kirja sisu, autori ja sa teed uurimustöö ja leiad seosed selle kirja autori, saaja ja selle teksti vahel. Ja selle loo kirjutad siia juurde kõik. Kuna see on sõja ajalugu, siis siin on näidatud vägede liikumine, mismoodi liikus post sõja ajal," kirjeldas rahvusvahelise Eesti filatelistide seltsi juhatuse esimehe asetäitja Kaido Andres, kuidas näituseks valmistuti.

Haruldase kogu Eesti markidest pani välja Oslo ülikooli keemiaprofessor Jaan Erik Roots. Tema harulduste seas on näiteks ajutised ületrükitud Eesti õhuposti margid 1923. aastast ning Eesti markide kümnenda juubeli blokk 1928. aastast.

Näituse parimaid hindab ka žürii.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: