Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Udmurtia lavastaja toob vaatajate ette Eesti muinasjuttudel põhineva näidendi

Foto: ERR

Sel nädalal tuuakse Jäneda Pulli talli teatrisaalis esimest korda Eesti vaatajate ette lugu "Pikse pill", mille aluseks on Udmurtia lavastaja Damir Salimzjanovi kirjutatud Eesti muinasjuttudel põhinev näidend.

Teist suve järjest Eestis tööd tegev Glazovi linnateatri Parafraas lavastaja Damir Salimzjanov on sel korral lavaloo kirjutamisel võtnud aluseks kümmekond muinasjuttu, millest ta on kokku sõlminud ühtse terviku, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Näidendi kirjutamiseks materjali läbi töötades sattus mulle kätte Kreutzwaldi muinasjuttude kogu. Kui ma selle avasin, siis selgus, et lapsepõlvest olid mulle meelde jäänud lisaks raamatus olevatele muinasjuttudele - aga muinasjutte lugesin ma palju - ka seal olevad illustratsioonid. Selgelt tulid mulle meelde ka selle raamatuga seotud lapsepõlveemotsioonid. Kohe tekkis mul huvi siduda lapsepõlves kogetud tunded minu praeguste tunnetega ja anda seda kogeda ka teatripublikule," selgitas Salimzjanov.

Tööversiooni "Pikse pillist" näidati sel kevadel Venemaa miljonilinnas Krasnojarskis toimunud Eesti kultuuri päevadel.

"Praegu on väga palju läbimänge, mis on paljuski ka Damiri meetod, kuna me töötame tõlgi vahendusel. See on meie viis, kuidas me läheme edasi. Me teeme läbimänge ja läbimänge - neid kaks tükki päevas teha on ikka väga raske," rääkis näitleja Jarmo Reha.

Lavastusel on piirang, et see on soovitatav alates 14. eluaastast.

"Üks teema, mida siin käsitletakse ja visuaalselt näidatakse, mis on meie jaoks anatoomia, tingibki selle piirangu," selgitas Reha.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: