Lavalaudadele jõuab suvelavastus "Kostja ja hiiglane"

25. juulil esietendub Viinistus Eesti Päevalehe ja teatri R.A.A.A.M lavateos Konstantin Pätsist. "Ringvaade" käis kaemas etenduse viimaseid proove ja vestles osatäitjatega.

Kristjan Sarv tõdes "Ringvaatele", et enne etenduse kallal töötamist ta Pätsist kuigi palju ei teadnud, pigem seostus esimese presidendi nimi talle diktatuuri ja vaikiva ajastuga. "Sümpaatne kuju. Talumees. Korraldas asju," võttis Sarv aga pärast Pätsi kõnede ja elulooga tutvumist oma muljed kokku.

Näidendi lavastaja Aleksandr Ogarev tunnistas, et pööras tükis suurt tähelepanu Pätsi õigeusklikkusele. "Seega minu jaoks on ta ennekõike märter, kellel tuli teha keerukas otsus," lisas ta, kuivõrd Ogarevi sõnul sai too otsus tehtud õigeusu traditsiooni vaimus, mis näeb ette kuulekust.

Käsikirja autor on Mart Kivastik ning üles astuvad Peeter Tammearu, Elina Reinold, Sulev Teppart, Raimo Pass (Draamateater), Markus Luik (Draamateater) ja Kristjan Sarv. Kokku kantakse etendust ette kümme korda.

Toimetaja: Daniel Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: