Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nelja kirjastuse uues poes on raamatute jaoks 400 ruutmeetrit pinda

Neli Eesti kirjastust on pannud seljad kokku ja avavad peagi ühise raamatupoe Raamatukodu. Erinevalt suurtest elustiili-raamatupoodidest pakutakse uues poes vaid kirjandust ja sellega seotud üritusi.

Raamatukodu asutajad on neli Eesti kirjastust: Tammerraamat, Koolibri, Pegasus ja Pilgrim, kelle eeskujuks on kirjastuste raamatupoed naaberriikides. Elustiilikeskust omanikud teha ei kavatse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meie idee on tuua raamat lähemale, et seda muud pudi-padi vähem, et ei pea otsima raamatuid kingituste vahelt, vaid raamat ongi näoga tarbija poole," selgitas kirjastuse Tammerraamat ärijuht Villu Tammer.

"Me kavatseme teha sellest raamatupoest kirjastuste lugejate ostjate ja kirjanike, illustraatorite kohtumispaigaks," lisas kirjastuse Koolibri peatoimetaja Kadri Rahusaar.

Raamatukodu võtab enda alla ligi 400 ruutmeetrit müügipinda oktoobris avatavas uudses meelelahutuskeskuses T1 Mall, kus hakkavad paiknema pigem ostu-, meelelahutus- ja söögikohad.

"Püsima jäävad igas valdkonnas just sellised tegijad, kes lähevad oma valdkonnas väga süviti. Ja seetõttu ma arvan, et raamatutele ja kirjandusele keskenduv kontseptsioon on kindlasti põnev," ütles Pro Kapital Grupi juhatuse liige Allan Remmelkoor.

"Meie pinnal on kokkulepe üürileandjaga, et maksame nii palju kui raha on, et see on tulemustest sõltuv," lausus kirjastuse Pegasus juhataja Andres Tiisler.

"Raamatupoodidel on Eestis turgu veel küll ja küll. Et kui võrrelda Läti ja Leeduga, siis seal on raamatupoode ca 150. Eestis on see 30-40 vahel. kui pisikesed ka kokku lugeda," lisas ta.

Tallinna väiksemad raamatupoed ootavad uut tulijat rõõmuga ja konkurentsi ei karda.

"Seda ei saa konkurendiks nimetada, pigem on just rõõmustav, et levib see armastus raamatute vastu," arvas raamatupoe REaD üksasutaja Helin Hallik.

"Suurim väljakutse on, et 400 ruutmeetrit on suur pind, et töötajad raamatuid tunneksid ja ostjad raamatud üles leiaksid," leidis raamatupoe Puänt üks asutaja Eliisa-Johanna Liiv.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: