Kuressaares säilitati osa ajaloolisest munakivisillutisest

Foto: Virumaa Teataja/Scanpix

Kuressaare kesklinna munakivisillutis on Eestis ainulaadne seni säilinud algupärand. Muinsuskaitseamet lubas selle linnavõimudel esialgu üles võtta, nüüd leiti aga võimalus seda veidigi säilitada.

Enam kui sajandivanune teekatend kraabitakse suures osas peagi kokku ja seda vaatamata sellele, et tegemist võib olla Eesti linnade ühe vanima säilinud munakiviteega. Kuressaare linnaruumis leiti aga siiski koht, kus oleks võimalik säilitada väikegi osa seda originaalset, vanade meistrite poolt laotud ajaloolist munakiviteed, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Muinsuskaitseametnikud on varasemalt öelnud, et sellisel hulgal korralikku ajaloolise sillutise paljandumine oli ka neile üllatuseks ja Kuressaares tekkinud olukord on neile valusaks õppetunniks.

"Õppetund on see kõigile, et vanalinnade teedeehitusprojektid peavad olema rohkem läbimõeldavamad. Ja ka eeltöö peaks olema uuringuteks suurema investeeringuga, sest investeering uuringutes aitab hiljem kokku hoida teostuses," rääkis muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie.

455-aastane Kuressaare saab Eesti linnadest edaspidi ainsana uhkustada umbes poolteise sajandi vanuse munakivisillutisega, sest muinsuskaitseameti esialgsel hinnangul üheski teises linnas nii vana originaalset munakivisillutist ei ole.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: