ETV ekraanile jõudev dokumentaal "Unustatud rahvaste jälgedes" avab Collegium Musicale hooaja

"Unustatud rahvaste jälgedes" Autor/allikas: Kristel Üksvärav

Kammerkoor Collegium Musicale sügishooaeg algab dokfilmiga "Unustatud rahvaste jälgedes", mis on eetris 4. septembri õhtul kell 22.55 ETV-s. Dokfilm on tagasivaade tänavu suvel EV100 välisprogrammi raames toimunud koori teisele retkele, mille ajendiks on Veljo Tormise kooritsükkel "Unustatud rahvad".

"Teist suve järjest seda retke korraldada on olnud väga mõtlemapanev. Ja mida rohkem selle peale mõtled, seda rohkem saad aru, et see on ikka üks suur ime, et me, eestlased, jätkuvalt olemas oleme, et meil on oma riik, oma keel ja kultuur," ütles koori dirigent Endrik Üksvärav. "Need retked on andnud koorile täiesti omamoodi energia ja sisu, seda ka "Unustatud rahvaste" tsükli esitamiseks. See on palju rohkem, kui lihtsalt muusika."

Koori sügishooaeg viib juba septembri esimese nädala lõpus koori liivlaste radadele ja osalema Soome-Ugri päevadel Lätis, sellele järgnevad kontserdid Poolas kõrgetasemelisel festivalil Wratislavia Cantans ning reis Venemaale. Kodus saab koori kuulda rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril kell 12.30 Tallinna Jaani kirikus ning juba traditsiooniks saanud koori sünnipäevakontserdil – 3. oktoobril kell 19 samuti Tallinna Jaani kirikus. Koori sünnipäevakontserdil kõlab sel korral Pärt Uusbergi looming.

Tallinnas tegutsev kammerkoor Collegium Musicale on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori dirigent on Endrik Üksvärav. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, erilisel kohal on eesti heliloojate looming. Lisaks a cappella teostele esitatakse suurvorme.

Koori seitsme tegevusaasta sisse jäävad kontserdid ja festivalid Itaalias, Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Tšehhis, Poolas, Soomes, Maltal, Iisraelis, Hollandis ja Jaapanis, sh koori Tokyo kontserdil osalesid ka Arvo Pärt ja Erkki-Sven Tüür. 2017. aasta tõi kontserdid kuues välisriigis – Iisraelis, Hollandis, Poolas, Saksamaal, Venemaal ja Soomes. Eesti heliloojatest esitati enim Veljo Tormise loomingut.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: