Kaspar Viilup: sarjad röövivad lõpuks mingi osa kinopublikust

Nii teleteenuse pakkuja ja sisutootja HBO kui ka voogedastusplatvorm Netflix korjasid mõlemad 23 Emmy't. Kultuuriajakirjanik Kaspar Viilup tõi välja, et mõlema edu juhib raha: toodetakse palju ja ruumi on ka ebaõnnestuda.

"Ühelt poolt nende produktsioonid on kõige mastaapsemad ja kvaliteetsemad, teiselt poolt saavad nad n-ö katsetada," selgitas Kaspar Viilup "Aktuaalses kaameras" ja selgitas, et mingil hetkel võtavad Netflix ja HBO ära kindlasti mingi osa kinopublikut. "Meil ei ole enam seda mudelit, et nädalas tuleb üks episood sarja, nüüd pritsitakse kohe terve hooaeg korraga näkku ja katsu sellest kuidagi läbi murda."

Ühtlasi tõi ta välja, et tänu suurele tootlikkusele kujunevad välja mingid kindlad teemad ja mudelid, mis töötavad. "Netflixi edulugu "Stranger Things" on toonud nii filmidesse kui sarjadesse 1980. aastate retrot, kuid ilmselt tuleb lähiaastatel veel sarnaseid teemasid, mis läbi löövad."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: