Selguvad muinsuskaitsevaldkonna aasta parimad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

arhitektuurimuuseum
arhitektuurimuuseum Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

1. oktoobril möödus 25 aastat muinsuskaitseameti asutamisest. 11. oktoobril antakse Eesti arhitektuurimuuseumis üle tunnustused muinsuskaitsevaldkonna 2018. aasta parimatele ja tähistatakse muinsuskaitseameti sünnipäeva.

"Tänavu 100. sünnipäeva tähistava Eesti Vabariigi põhiseadus seab riigi üheks põhiülesandeks kultuuri säilitamise. Meie kultuur ja kultuuripärand ongi see, mis teeb Eestist Eesti, eristab meid naabritest ja räägib meie ajaloost pika ja tuumaka loo. Täna tunnustame neid inimesi, kes igapäevaselt ja äärmise vastutustundega pärandisse panustavad ning oma panusega meie kõigi elukeskkonda rikastavad," rääkis muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie.

Kokku annab amet välja 29 tunnustust 11 kategoorias. Eraldi tuuakse esile neid, kes 25 aasta jooksul on valdkonna edenemisse panustanud.

Tunnustuse saavad 2018. aastal hästi restaureeritud mälestised, hästi taastatud hooned muinsuskaitsealal või kaitsevööndis, hästi kavandatud uusehitised ajaloolises keskkonnas, aasta leid, head uurijad ja koostööpartnerid, head restauraatorid, parimad pärandi tutvustajad ja tublimad pärandi hoidjad. Üle antakse ka Agne Trummali nimelise noore muinsuskaitsja preemia, muinsuskaitse elutööpreemia ja tunnustused muinsuskaitseameti 25. juubeli puhul.

Lisaks avatakse Eesti arhitektuurimuuseumis ameti 25. tegevusaastat tähistav näitus mõõdistusjoonistest "Mõõdulindi, loodi ja tušiga. Joonised muinsuskaitseameti arhiivist".

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: