Arvustus. Burial ja Kode9 ragistavad koos läbi tumeda tantsumuusika ({{commentsTotal}})

Kode9 ja Burial
Kode9 ja Burial Autor/allikas: Pressimaterjalid

Uus mixtape
Burial & Kode9
"Fabriclive 100" (Fabric)
9/10

Neile, kes teavad midagigi elektroonilisest muusikast, on olukord, kus ühe puldi taha ronivad plaadifirma Hyperdub ninamees Kode9 ning müstiline ja pool-anonüümne Burial, vaat et vastupandamatu. Eriti huvitav on seejuures, et tegemist on esimese korraga, kui saab kuulda Buriali DJ-na, sest need üksikud juhused, kui ta on väidetavalt kontserte andnud, pole kunagi kinnitust saanud. Keegi ei tea, kes tegelikult neil kordadel laval oli, aga ilmselt mitte Burial ise.

75-minutiline rännak, mida Burial ja Kode9 pakuvad, on hektiline ja kohati jälgimatult kiire. Teekond jungle'ist acid trance'i kestab umbes kaks minutit ja samas kiiresti lendavad nad uuesti kiledasse footwork'i. Läbilõige tantsumuusika tumedamast poolest sünnib läbi sulandumise. Sellest saab ühtlane tantsunätakas, mis kuulub higisele reivile mahajäetud Briti tööstushoones, kus inimesed unustavad oma reaalse mina ja lendavad koos muusika (ja narkootikumidega, khm) kosmosesse.

Põnev sissevaade kahe tantsumuusika suurkuju muusikamaitsesse, kus žanrid ja konventsionaalsed muusikaloogikad ei mängi rolle. Tähtis on hoopis öine ja ebamaine tunnetus, millest selle Fabriclive sarja viimasel väljalaskel puudu ei tule. Kõrvuti seisavad õrn ning heljuv elektrooniline udu ja intensiivsed rütmid, mille vahel on sillana krabisevad sämplid ja kajavad rütmikatked, mis on Buriali muusikat alati iseloomustanud.

Kui iga vähegi tavalisema mix'i puhul tooksin välja, et DJ-d tegelevad n-ö muusika raiskamisega - kõige pikemalt lastakse ühel lool tuksuda kaks minutit, halvimal juhul mõnikümmend sekundit -, siis antud juhul on see põhjendatud. Sellest paistab Buriali ja Kode9'i põhjalikkust valitud muusika suhtes, sest nad teavad, et mingis loos on just üks konkreetne saund või trummiheli, mida neil on enda intensiivse terviku jaoks vaja. "Fabriclive 100" ei ole seega mitte lihtsalt hunnik erinevate artistide lugusid, vaid kahe tantsumuusika visionääri jõuline muusikaline eksperiment.

"Fabriclive 100" on ilmunud ainult CD'na, kuid veebist saab kätte pooletunnise promomix'i:Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: