Arvustus. Shinichi Atobe paneb house'i õrnalt loksuma

Shinichi Atobe
Shinichi Atobe "Heat"

Uus plaat
Shinichi Atobe
"Heat" (DSS)
8/10

Minimaalsete vahenditega on samuti võimalik teha mõjuvat ja kaugeltki mitte igavat tantsumuusikat. Jaapani produtsent Shinichi Atobe ei paku oma värskel albumil "Heat" midagi kuigi erilist - need on lihtsad house- ja techno-tiksumised, kus biit astub ühtlaselt ligi kümme minutit, kuid see staatilisus on vaid näiline. Taustal toimub pidevalt liikumine - või äkki oleks õigem öelda lainetus? -, kus õrnad vulinad ja meloodiajupikesed annavad tuksuvale biidile lisavarjundeid.

"Heat" ei ürita kuuluda peokonteksti - plaadi tonaalsus on pehme ning isegi unine, kõiki lugusid katab udumadrats, kust rütmid murravad läbi laiskade ja venivatena. Kirjelduste järgi võiks see meenutada lo-fi house'i, kuid Shinichi Atobe käekiri on ruumilisem ja avaram, ta ei anna enda muusikale funktsionaalsust, vaid laseb selle lihtsalt vabalt lendama.

Aga kõlav muusika ei ole kuidagi loid, seal leidub küllalt materjali, mille järgi pead nõksutada, aga pigem omaette kodus kui suures peosaalis. Võrreldes möödunud aasta albumiga "From the Heart, It's a Start, A Work of Art" on Atobe lugudesse rohkem hoogu pannud, muutumata siiski kordagi jõuliseks.

Heas mõttes kunsttechno, mis ei suru end peale, kuid hoiab pidevalt fookuses.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: