Ehtekunstnike rühmitus õhuLoss tähistab juubelit ühisnäitusega

Ehtekunstnike rühmitus õhuLoss tähistab oma ligemale 20 aastast koosolemist ühisnäitusega Rõhuloss. Maarjamäe lossis segunevad ajalugu, õhk ja ehted. Erinevatest rõhkudest tekkiv õhuvool kannab kunstnike loomingu vaatajateni.

Tavapäraste sametvitriinide asemel on Rõhuloss ehitatud läbi ruumide siuglevasse ventilatsioonitorusse.

"See on kujund ja tahtmine teha midagi brutaalset ruumi, mis mõnes mõttes oleks hästi vastandlik nende ehete efemeersusele, hõljuvusele," selgitas rühmituse õhuLoss liige Tanel Veenre.

Õhulossi moodustavad kuus kunstnikku: Kadri Mälk, Tanel Veenre, Piret Hirv, Eve Margus-Villems, Kristiina Laurits ja Villu Plink, kes kõik on toonud näitusele oma lood ja materjalid.

"Mõne jaoks on hüpe eelmisest näitusest suurem, on tulnud uued teemad. Igaüks kasvabki omas mahlas ja omas suunas," sõnas Veenre. "Traditsiooniliste metalli, puidu ja kivide kõrval on näiteks Kristiina Laurits kasutanud oma töödes munakoori, leiba ja soola."

"Leib ja sool ning mingi ürgsus ja baasvajadused, millega ta tegeleb, tulevad nagu sealt. Need materjalid ei ole kunagi lihtsalt epatee, edevus. Nad on tähenduse kandjana siin ja kadri puhul nahad ja kivid, on looga märgilised asjad," lisas Veenre.

Rõhuloss Maarjamäe lossis jääb avatuks 21. jaanuarini.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: