"Tuulte tahutud maa" on kinodes enim vaatajaid kogunud Eesti dokumentaal

"Tuulte tahutud maa" Autor/allikas: Kaader filmist

Joosep Matjuse loodusdokumentaal "Tuulte tahutud maa" on kinodes kõige rohkem vaatajaid kogunud Eesti dokumentaalfilm. Linateost on käinud vaatamas juba 22 182 inimest.

"Sellise vaatajanumbri saavutamine on Eesti dokfilmi jaoks kõigi aegade rekord," ütleb Filipp Kruusvall Eesti Filmi Instituudist. "Et enim vaatajaid kogub just loodusfilm, tõestab ühelt poolt Eesti loodusdokumentalistika tugevat traditsiooni, ent teisalt ka väga erilist suhet, mis eestlastel kodumaise loodusega on." Senine dokumentaalfilmi vaatajarekord oli 2007. aastast ja kuulus filmile "Laulev revolutsioon", mis kogus 18 316 vaatajat. 

"Tuulte tahutud maa" linastus 21. oktoobril Torontos EstDocsi festivali raames. "Vaatajad olid lummatud oma isade maa looduse ilust, maastikest, mis justkui on sarnased Kanada loodusega, samas ikka väga eestilikud. Udulaama mähkunud luht on oma olemuselt nii kinematograafiline, et teenis kiidusõnu ka mitte Eesti juurtega vaatajatelt. Seega, meie soov luua visiitkaart Eestile on korda läinud," rääkis filmi produtsent Riho Västrik.

Filmi produtsendid on Riho Västrik, Katri Rannastu, Atte Henriksson. Loodushelid lindistas Veljo Runnel, originaalmuusika kirjutas ansambel Eeter.

Mitmed "Tuulte tahutud maa" võttepaigad on kantud ka virtuaalsele kaardile. Vaata siit.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: