Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video: kohtumine filmi "Tuulte tahutud maa" tegijatega

{{1537945620000 | amCalendar}}
Foto: ERR

29. septembril toimus kinos Sõprus filmi "Tuulte tahutud maa" erilinastus, kus olid kohal produtsendid Katri Rannastu ja Riho Västrik ning filmi muusika üls autoreid Ann Reimann. Filmile järgnevat vestlust modereeris Kaspar Viilup. ERR kultuuriportaal kandis vestluse üle ning jäädvustas videos.

Joosep Matjuse eepiline loodusfilm "Tuulte tahutud maa" teeb kummarduse Eesti loodusele, loodusele mis on meie visiitkaardiks. Aegadest, mida keegi ei mäleta, kõnelevad meile aastatuhandete jooksul kootud maastikud. Ükski element ei ole siia potsatanud juhuslikult, vaid on tahutud siinsete asukate ja stiihiate omavahelise võitluse kiuste. Igat puud ja rohukõrt on hoolikalt lõigatud või lõikamata jäetud, loomi on hoitud ja eemale peletatud, hääled on toodud lähemale ja sätitud kooris kõlama. Kõik vastavalt võimalustele-tarvidusele. Maastike mustrites on kestma jäänud meie esivanemate püüdlused ja ilumeel.

"Tuulte tahutud maa" on film Eestimaa metsikust ja ürgsest loodusest, kus vaataja ees avanevad meie kodumaa eriilmelised maastikud koos metsloomade ja tuhandete läbirändavate lindudega.

Filmi "Tuulte tahutud maa" eriseanss toimub 29. septembril kell 18.30, vestlus algab orienteeruvalt kell 19.30, millest teeb otseülekande ka ERRi kultuuriportaal.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: