Aurelia Aasa filmist "Täht on sündinud": seda võib vaadata ka Lady Gaga enda loona

Foto: Kaader filmist/outnow.ch

Sellest nädalast jõudis kinodesse näitleja Bradley Cooperi esimene lavastajatöö "Täht on sündinud" ("A Star Is Born"), kus koos temaga astub peaosas üles ka laulja Lady Gaga. Saates "OP+" rääkis värskest linateosest kriitik Aurelia Aasa, samuti tuli juttu Joosep Matjuse loodusfilmist "Tuulte tahutud maa".

Aurelia Aasa arvates on filmi "Täht on sündinud" üks kõige tugevamaid tahke Bradley Cooperi ja Lady Gaga omavaheline keemia või magnetilisus. "Vähemalt mina ei ole näinud viimasel ajal sellist filmi, kus karakterid nii hästi omavahel harmoniseeruksid," sõnas ta ja lisas, et selle filmi juured on Hollywoodi romantika kuldajastus. "Nüüd on tuldud tänapäeva, kus romantilised suhted filmis on väga keerukad ja komplekssed ja seal on juures sügav sotsiaalpoliitiline tonaalsus, selles mõttes on tegemist väga hea uusversiooniga."

"Mõneti võibki seda filmi vaadata Lady Gaga enda loona, kuivõrd tema oli samuti alguses meelelahutustööstuses tõrjutud ja tal läks kaua aega, et jõuda sinna, kus ta praegu on," ütles Aasa ja kinnitas, et sellest baasist on Lady Gagal näitlemisel palju kasu.

Samuti rääkis kriitik Joosep Matjuse loodusfilmist "Tuulte tahutud maa", mida peaks tema sõnul kindlasti kinno vaatama minema. "See on väga vajalik loodusfilm just praegusel ajal, sest kui me mõtleme eestlaste suhte peale loodusega, siis meile meeldib näidata ja mõtestada end tõelise loodusrahvaga, aga mida põlvkond edasi, seda hapramaks see suhe läheb."

"Joosep Matjus on ka ise välja toonud, et Eestis on nii suurepärane loodus ja me keskendume liiga palju välismaa loodusele, Eestis peaks seda žanri rohkem arendama," ütles Aasa ja sõnas, et seda on väga raske saavutada. "Filmi "Tuulte tahutud maa" juures oli 400 võttepäeva ja see protsess kestis kolm ja pool aastat, see on tohutu aeg, mis nõuab püsivust ja enseohverdust."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: