Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Joosep Matjus: välisriikides loodusfilme tehes mõistan ikka ja jälle, kui võimas on Eesti loodus

Foto: Raimo Jõerand / www.dokfilm.ee

Põtrade pulmamäng, haruldased kaadrid huntidest ning hingematvad maastikud läbi nelja aastaaja – see on vaid väike osa vaatemängust, mida pakub režissöör Joosep Matjuse loodusfilm "Tuulte tahutud maa". Kui Matjuse eelnevad filmid on keskendunud inimese ja looduse suhtele, siis seekord on ta jäädvustanud Eesti metsiku looduse selle kõige puhtamal kujul. Filmi maailmaesilinastus toimub Matsalu loodusfilmide festivalil.

Matjus ütles, et Eesti loodus on nii mitmekesine, et seda ühte filmi panna on väga keeruline. Filmitegijate sõnul ei ole Eesti loodusfilmid varem sellist üldpilti maalida püüdnud.

"Sain aru, et Eestil, meie väiksel Eestil, oleks sellist filmi hädasti tarvis. Millegipärast meil seda veel ei ole ja siis õnneks sel hetkel, kui mul see idee tekkis, oli ka EV100 juubeli dokumentaalfilmi konkurss ja sinna ta sobis ideaalselt, et oli õige aeg see ära teha," märkis Matjus "Aktuaalsele kaamerale".

Filmi valmimiseks kulus ligi kolm aastat ja nelisada võttepäeva. Filmi operaator Atte Henriksson loodab, et linateos avab vaatajatele akna maailma, mida võttemeeskond oma silmaga nägi.

"Ma loodan väga, et see film annab neile samasuguse meeleolu ja kogemuse kui oli meil seda filmi tehes. Et nad saavad realistliku pildi Eesti loodusest," ütles Henriksson.

Joosep Matjuse sõnul ei märka inimesed sageli seda, kui eriline on nende kodune keskkond ja ütles, et välisriikides loodusfilme tehes on ta ikka ja jälle mõistnud, kui võimas on Eesti loodus.

"Tuulte tahutud maa" jõuab kinodes laiema publikuni järgmisel nädalal.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: