Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Matsalu loodusfilmide festivalil esilinastus "Tuulte tahutud maa"

Reedel, 21. septembril täissaalile esilinastunud Joosep Matjuse loodusfilm "Tuulte tahutud maa" pälvis Matsalu loodusfilmide festivali rahvusvahelise žürii tunnustuse.

"Oleme õnnelikud, et võitsime rahvusvahelises konkurentsis "Tuulte tahutud maaga" parima operaatoritöö auhinna. See on suur tunnustus kogu Eesti loodusfilmile," ütles filmi režissöör Joosep Matjus.

Rahvusvahelise žürii tööd juhtinud Hollandi filmitegija Hilco Jansma sõnul on "Tuulte tahutud maa" väga autentne film Eestist. "Kaameratöös on väga hästi tabatud siinse looduse olemust. Filmis on erilisi ja intiimseid kaadreid loomadest, mida looduses liikujad tavaliselt kunagi ei näe," avaldas ta.

Matsalu loodusfilmide festivali peakorraldaja Silvia Lotman lisas, et loodusfilme tehakse Eestis harva, seda enam on hea meel, kui nad festivalil rahvusvahelise žürii poolt ära märgitakse. "See näitab, et Eesti loodusfilmi hinnatakse kõrgelt," ütles ta.

"Tuulte tahutud maa" maailmaesilinastus toimus 21. septembril Matsalu loodusfilmide festivalil. Film jõuab Eesti kinodesse alates 28. septembrist.

Filmitegijad kohtuvad vaatajatega järgmistel linastustel:

26. septembril kell 18 Tallinna esilinastusel kinos Artis, külas režissöör Joosep Matjus.

29. septembril kell 14 Mustamäe Apollos, külas produtsent Riho Västrik.

29. septembril kell 18.30 kinos Sõprus, külas produtsent Riho Västrik.

29. septembril kell 19 Tartu Elektriteatris, külas režissöör Joosep Matjus.

30. septembril kell 19 Tartu Lõunakeskuse Apollos, külas režissöör Joosep Matjus.

Filmi produtsendid on Riho Västrik, Katri Rannastu, Atte Henriksson. Loodushelid lindistas Veljo Runnel, originaalmuusika kirjutas ansambel Eeter. Filmi tootja on WildKino.

"Tuulte tahutud maa" on Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi teine dokumentaalfilm. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari. Lisainfot Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi kohta leiab www.EV100.ee/filmid.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: