Matsalu loodusfilmide festivali direktor: filmitegijad muretsevad kliimamuutuste pärast

Foto: Matsalu loodusfilmide festival

Kuni 22. septembrini kestva Matsalu loodusfilmide festivali linateostes on näha aasta-aastalt kasvavat muret keskkonna pärast. Kokku linastub festivalil 84 filmi.

Matsalu loodusfilmide festivali direktor Silvia Lotman ütles "Aktuaalsele kaamerale", et läbi aastate on näha, et filmitegijad tunnevad üha rohkem muret kliimamuutuse ja elurikkuse kadumise pärast. "Selliseid nukraid toone on võib-olla loodusfilmidesse juurde tulnud, kuid teiselt poolt on hästi palju väga uusi ja huvitavaid asju, mida on filmitud ja mida kunagi varem pole filmide peale püütud.," sõnas ta.

Festivali Žürii liige Irina Zhuravlyova ütles, et hea loodusfilmi võtmeks on filmitegija armastus portereeritava vastu. "Kui seda on tunda, siis on minu hinnangul film edukas," rõhutas ta ja mainis, et loomulikult on tähtsad ka kõik tehnilised detailid nagu hea kaameratöö, professionaalne heli ning väga hea muusika. "Ka see, et teksti ei oleks liiga palju, on minu arvates olulne," lisas ta ja kinnitas, et kõige olulisem on aga siiski armastus looduse vastu.

Matsalu loodusfilmie filmifestivali võitjad kuulutatakse välja 21. septembril Lihulas toimuval tseremoonial.

"Terevisioonis" tutvustas Matsalu loodusfilmide festivali režissöör Ants Tammik, kes on ise festivalil osalenud lühifilmiga "Habras maailm":

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: