Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Matsalu loodusfilmide festivalil kasvab iga aastaga mure keskkonna pärast

Foto: facebook.com/matsalufilm

Kasvav mure keskkonna pärast peegeldub Lihulas algava Matsalu loodusfilmide festivali kavas. Linastub 90 filmi üle maailma, teemade valik on lai ja viib vaataja kargest Arktikast kuumade Aafrika tasandikeni, näha saab ka Eesti looduse võlu.

Traditsiooniliselt olid festivali esimese seanssi külalisteks kooliõpilased. Vanameister Rein Marani tänavu valminud "Peetrike laanetagusel" laseb vaatajatel avastada Lääne-Eesti loodust läbi väikese poisi silmade, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Minu jaoks on see film kõige põnevam, mis on teekond avastama loodust, elu kui säärast, sest meie linnainimesed ja ka maainimesed paraku, ega me ei tunne eriti hästi loodust, ei tea milline see elu on ja kui sellesse elusse siseneda, huviga tõepoolest, mitte kui vallutaja, vaid kui huviline või külaline, siis muutub asi huvitavaks," selgitas Maran.

Festivali direktor Silvia Lotman ütles, et on märgata, et üha enam käsitlevad festivalil linastuvad filmid keskkonnaprobleeme. "Kui ma sellist pikemaajalist trendi vaatan, siis paraku ikkagi filmitegijate poolt mulle tundub selline suurenev mure meie looduse säilimise pärast, et iga aasta on aina rohkem selliseid filme, mis just murega vaatavad, et mis meil säilib," tõdes ta.

Reedel toimub Lihula kultuurikeskuses Eesti Vabariik 100 raames valminud Joosep Matjuse loodusfilmi "Tuulte tahutud maa" maailma esilinastus. Festival ise kestab nädala lõpuni.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: