Kultuuriportaal soovitab: "Kallis õeke" ETV2-s

Mattie Do
Mattie Do "Kallis õeke" Autor/allikas: Kaader filmist

31. oktoobril jõuab ETV2 ekraanile Laose-Eesti-Prantsuse-Slovakkia koostööfilm "Kallis õeke", milles üht peaosalist mängib Tambet Tuisk.

Žanrifilmi raamidesse asetatud draama keskmes on nägemist kaotava Laose keskklassi kuuluva Ana ja Eesti ärimehe Jakobi abielu, mille ajab puntrasse maalt linna tulnud teenijatüdruk Noak, kes parema elu ihaluses ei pea paljuks ka alatuid võtteid kasutada.

Noaki manipulatsioonid toovad aga kaasa üleloomulikud sündmused. See koostööfilm on meie jaoks eksootiline igas mõttes. Kuigi "Kallis õeke" tegeleb žanrifilmi võtteid kasutades ka Laose sotsiaalsete probleemidega ja Jakobi ning Ana suhete kaudu on otsapidi sisse kirjutatud ka kultuuriline konflikt Aasia ja lääne mentaliteetide vahel, on põnevaimaks pooleks vast siiski võimalus avastada veidi Laost, kui pea tundmatut filmimaad ning mõtteilma, kus spirituaalsusel oluline koht.

"Kallis õeke" on alles kolmeteistkümnes Laose film, esimene Euroopaga kaastoodetud. See on ka esimene film, mis esitati Oscarile. Laoses on neli-viis tegevrežissööri, Mattie Do on selle riigi ainus naisrežissöör. Profinäitlejaid seal pole, Anat kehastab kohalik popstaar Vilouna Phetmany. Eesti poolelt osalesid filmitöös lisaks Tambet Tuisule ka muusika autor Sten Šeripov, operaator Mart Ratassepp, kunstnik Helen Lõhmus ja helirežissöör Rando Arandi.

Film "Kallis õeke" on ETV2 ekraanil 31. oktoobril kell 21:30.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: