Kultuuriportaal soovitab: "Ihust ja hingest" ETV2-s

"Ihust ja hingest" ("Teströl és lélekröl") Autor/allikas: Kaader filmist

10. oktoobril jõuab ETV2 ekraanile möödunud aasta üks hinnatumaid Euroopa filme, Ungari režissööri Ildikó Enyedi linateos "Ihust ja hingest" ("Teströl és lélekröl").

Mária töötab tapamajas kvaliteedikontrollina. Naisel on suhtlemisraskused, võimalik, et ta kannatab Aspergeri sündroomi all. Endre on samas tapamajas finantsdirektor. Peagi selgub, et Mária ja Endre jagavad müstilisel kombel sama unenäomaastikku — mees ja naine kohtuvad oma unenägudes hirvedena lumises metsas.

Hirvepaarina on nende suhe puhas ja kaunis, ent ärkvelolekusse ulatub sellest vaid kaja, kui sedagi…

See Euroopa arthouse'i traditsioone kõige paremal viisil jätkavas poeetilises filmis on unenägude idülliliselt puhas maailm vastandatud reaalsuse brutaalsele ja toorele, kontaktivõimetule maailmale. Nagu pealkirigi viitab, lähtub esimene neist hingelisest, teine aga ihulisest algest. Vastavas pingeväljas kiiguvad ka filmi peategelased.

Originaalset süžeed toetab operaator Máté Herbai tundlik pildikeel. Máriat kehastav Alexandra Borbély pälvis Euroopa filmiauhindade jagamisel parima näitlejanna tiitli. Võõrkeelse Oscari ja Euroopa filmiauhinna nominent, Kuldkaru ja FIPRESCI auhind Berliini filmifestivalilt. 

Film "Ihust ja hingest" on ETV2 ekraanil 10. oktoobril kell 21:30.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: