ERSO kultuurikirglikus Armeenias

OP+ käis suvel Armeenias ja külastas väärika ajalooga rahvusvahelist muusikafestivali Yerevan Perspectives, kus tänavu astus taas üles ka Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Neeme Järvi juhatusel. Kontsert toimus 11. juunil Aram Hatšhaturjani kontserdimajas. Esitusele tuli valss Hatšhaturjani tantsusüidist, Artur Lemba klaverikontsert ja Eduard Tubina 5. sümfoonia.

Helilooja ning festivali korraldaja Stepan Rostomjan: "Asjaolu, et Neeme on meiega, rikastab meie kultuuri. Meie suurim ressurss ei ole mitte kuld ega nafta, vaid inimesed. Meil on eesti rahvaga sarnane mõtlemine, sarnane vaimsus. Me oleme iidsed rahvad."

Neeme Järvi sõnul on parim just niisugune loominguline läbisaamine, kus hea vahekord toimib läbi kunsti, kultuuri ja muusika.

Eestit ja Armeeniat seovad klassikalise muusika võtmes väga tihedad sidemed. 2000. aastal asutatud muusikafestival Yerevan Perspectives on Eesti muusikutega seotud juba väga pikka aega. Nii ERSO kui Neeme Järvi nimi ütlevad siinmail publiku vägagi palju. Samuti meelitab eestlasi Armeeniasse väga hea kontserdikorraldus. Kultuuridiplomaat Meelis Kubitsa sõnul on tegemist väga kõrgetasemelise üritusega, mille puhul võib kindel olla, et saal on täis, kusjuures tegemist on väga teadliku publikuga.

Meelis Kubits leiab, et armeenlased ei ole veel ülereguleerituse ohvrid. "Siin on kirge, siin on elujanu. Inimestel, kel on huvi maailma asjade vastu, uute asjade vastu ja väga vanade asjade vastu – nende jaoks on Armeenias väga palju avastamisväärset."

"Muusika on see, mis peaks siduma kõiki rahvaid, ükskõik missugune see rahvas on ja kus ta elab," tõdes Neeme Järvi.

Toimetaja: Marion Leppik

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: