ERM-is tähistakse Läti Vabariigi 100. aastapäeva eriprogrammiga

Laupäeval avati Eesti Rahva Muuseumis (ERM) koomiksinäitus "Ma olen introvert", mis irooniliselt kirjeldab, kuid samas ka väärtustab lätlaste tagasihoidlikkust.

Läti kirjanikud on teinud introvertsusest oma brändi. Näitusel "Mina olen introvert" üritab kunstnik Reinis Petersons irooniliste koomiksitega kirjeldada lätlaste introvertsust. Seda, kumb rahvas, kas eestlased või lätlased on rohkem intovertsed, näitusel välja ei öelda, aga kindlasti on see kahe naaberrahva ühine iseloomujoon, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tartu Läti Seltsi juhatuse liikme Ilze Salnaja-Värvi sõnul on oluline, et Balti riigid omavahel tugevat sidet hoiaksid.

"Balti riigid üldiselt on nii väike koht maailma kontekstis, et me peame omavahel palju rohkem tähistama oma asju, sest neid pidusi ei ole nii palju. Ja ma arvan, et Eesti ja Läti vahel on väga kõva side ja iga järgmine aasta see side peaks olema veel kõvem," ütles ta.

Kõikidel külastajatel on võimalik teha ka lätlaste leiutatud antiselfit ehk pildil poseerida olles seljaga kaamera poole.

Läti kirjanike introverdi platvormi üks eestvedajaid Inga Bodnarjuka-Mrazauskas ütles, et lätlased püüavad alati olla nagu eestlased.

"On üks väga oluline aspekt lätlaste ja eestlaste suhetes. Oleme ausad. Te olete alati meie eeskujud ning me alati üritame rohkem olla nagu eestlased, sest meie arvates on Eestis kõik parem," ütles ta.

Läti Vabariigi 100. aastapäev on 18. novembril.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: