Uku Uusberg aastapäevakontserdist: ideaalis võiks meeldida kogu klassile

24. veebruar on ukse ees ning 101. aastapäeva vastuvõtu kontserdi lavastaja on Hendrik Toompere jr. Piduliku kontserdi varasemad lavastajad Mart Koldits ja Uku Uusberg meenutasid oma kogemusi.

"Mul on väga head mälestused. Ka president isiklikult ütles, et see oli kõige parem kontserdilavastus, mida tema on nende aegade jooksul näinud. Vähemalt tellijale meeldis," meenutas Koldits, kelle juhendamisel valmis 2015. aasta kontsert, ETV saates "Ringvaade".

2010. aasta kontserdi lavastanud Uku Uusberg tunnistas, et tallegi ütles president, et tegu oli aegade parima aastapäevakontserdiga. Uusbergi sõnul loodavad lavastajad ikka, et nende looming võimalikult paljusid puudutab. "Mina mõtlen alati, et läbilõige publikust on enda klass. Klassis käisid hästi erinevad inimesed. Ideaalis võiks kogu klassile meeldida," arvas ta.

Mõlemad lavastajad tunnistasid, et ka kriitika ja kommentaarid käivad asja juurde. "Tehes, ma ise usun, et see kunagi ühtegi tegijat ei hirmuta, ei sega, ei pane mingeid valikuid langetama teistmoodi," ütles Uusberg, et erinevast tagasisidest ei tasu end häirida lasta.

2019. aasta vastuvõtu kontserdi muusikajuht on Rasmus Puur, kunstnik Kristjan Suits, dramaturg Mehis Pihla ja sündmuse produtsent Priit Mikk.

Uusberg tõdes, et on tänavusest kontserdist lavastaja Hendrik Toomperega rääkinud. "Tal on väga hea sats, kellega koos ta seda teeb. Mina usun, et nad teevad midagi väga toredat," avaldas Uusberg lootust.

Tänavune vastuvõtt toimub Tallinnas Estonia rahvusooperis ning vastuvõtule on kutsutud kuni tuhat külalist. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: