Tartu mänguasjamuuseum lõi fännide rõõmuks üheks nädalavahetuseks legomaailma

Legohuvilised kogunesid Tartu mänguasjamuuseumisse, kus sai näha legokarusselle, sõitvaid legoronge ja muid põnevaid legoehitisi. Legopäevadel selgus, et legoklotsid on palju rohkemat kui lihtsalt mänguasjad.

Mänguasjamuuseumisse kogunes suuri ja väikeseid legohuvilisi nii palju, et ruumi jäi väheks. Enamasti olid legodega tulnud tutvuma need, kes ka ise juba kogenud legoehitajad.

Legohuvilisel Karlil on kodus väga palju legosid ja talle meeldib nendest kogu aeg ka uusi asju ehitada. Mõtted, mida ehitada, klõpsavad talle lihtsalt pähe.

"Ma olen ehitanud Star Warsi lennuki, galaktikatanki ja niimoodi," loetles Karl enda ehitatud legosõidukeid.

Legohuviline Ruuben käib koolis robootikaringis ja tal on üks unistus: "Mulle meeldivad need igasugused programmeeritud legod. Ma sooviksin jõuludeks seda Harry Potteri legokooli."

Legomaania korraldaja Mangus Põllmaa sõnul aga ei ole legod vastupidiselt levinud arvamusele mõeldud ainult lastele.

"Minu nooruses selliseid mänguasju ei eksisteerinud. Mulle jõudis ta umbes 40-aastaselt. Kõigepealt hakkasin lastele ostma ja siis hakkasid endale mingid asjad meeldima ja nüüd on terve pere väike legohullude punt. Meie jaoks on lego vahend luua midagi. Ta on väga hea mänguasi ka, aga ta on pigem nagu vahend, millega luua mänguasju ja kunsti ja kõike seda," ütles Põllmaa.

Legomaania jätkub mänguasjamuuseumis ka pühapäeval.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: