Raamatukogudesse jõuavad mobiilsed lugemiskeskused ehk Rampsud

Heategevusfondi Aitan Lapsi eestvedamisel saavad 26 Eesti raamatukogu lähinädalatel endale mobiilsed lugemiskeskused ehk Rampsud, mis täidetakse hea lastekirjandusega. Unikaalsete liikuvate raamatukappide disain valmis Eesti Kunstiakadeemia tudengite Ellen Rannametsa ja Liina Kurvitsa kursusetööna.

Rampsude ristiisa on lastekirjanik Mika Keränen. Koos mängulise kujundusega raamaturiiulitega käivitub ka lugemisprogramm, mis suunab lapsi lugema ja raamatuid avastama.

"Tegelt saime suuresti inspiratsiooni lastest endist, vaatasime nende joonistusi ja mõtisklesime, et üheski laste käega tehtud joonistuses pole jooned korrapärased, horisontaalsed, vertikaalsed. Niimoodi püüdisme liikuda selles suunas, et anda sellele riiulile mängulisust, sealt ka need viltused jooned," selgitas Rampsu disainer Ellen Rannamets "Aktuaalsele kaamerale".

Rampsude esimese soovitusliku raamatuvaliku pani kokku Eesti Lastekirjanduse Keskus, Valikus on nii eesti kui tõlkekirjandust, Soome lasteraamatute eest hoolitses Soome Instituut.

"Eks need riiulid hakkavad oma elu elama igal pool ja selle näo järgi, kuidas raamatukoguhoidja seal koha peal komplekteerib, saab meie käest soovitusi, juhendeid, ja tegelikult selleks abistavaks käeks jääb ikkagi meie Lastekirjanduse Keskus," sõnas Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone.

Rampsud valmisid Heategevusfondi Aitan Lapsi eestvedamisel ja taara-automaatidel olevate Kultuurinuppude annetuste abil. 26 Eestimaa kohalikku raamatukogu ja nende väikesed lugejad saavad oma lugemiskeskused kätte lähinädalatel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: