Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sander Mölder: tšelloõpetajale ei meeldinud, et poistekooris laulsin ja samal ajal veel trumme mängisin

Sander Möldri kõiki tegemisi on keeruline mahutada ka kahele A4-paberile – ühel päeval kirjutab ta ooperi, teiselt balleti, ja siis produtseerib Eesti menubändi plaati ning kirjutab teose orelile jne jne. Mölder kinnitas, et tal on ööpäevas sama mitu tundi kui teistel, ja tunnistas, et on olnud tõesti lapsest saati n-ö multimees.

"Tšelloõpetajale see väga ei meeldinud, et ma poistekooris laulsin ja trumme veel samal ajal mängisin," ütles Mölder. Ta tõdes, et on aeg-ajalt ikka mõelnud, et võinuks ja võiks millelegi keskenduda, selle asemel, et teha korraga väga paljusid asju. "Aga meel on niivõrd rahutu, et hakkab igav, kui ühte ja sama asja teha järjest."

Oma kõige uuemat plaati "Lõõri-lõõri" seob Mölder väga otse pärimuse ja regivärsiga, mis on Saaremaalt, tema kodusaarelt, kogutud. "See on plaat, mis baseerub Ingrid Rüütli kogutud kahel topeltalbumil, mis on Saaremaa rahvamuusika ja Muhu rahvalaulud, pulmalaulud, tantsulaulud, mängulaulud, ka näiteks kõrtsilaulud ja joogilaulud. Ma võtsin selle siis albumi pealt eraldi ja töötlesin seda sellisel kaasaegsel, moodsal viisil."

Mölder märkis, et DJ-tööd teeb ta praegusel ajal vähem. Rohkem aega kulub stuudios. "Seda jõudu, et minna õhtuti veel klubisse, on vähem. Aga aeg-ajalt seda tuleb ette, et reede või laupäeva õhtu möödub kuskil klubis."

Tema tähelend algas sisuliselt pidudesarjaga Tiks, kuigi Mölder mängis plaate ka juba mõned aastad varem. "Juba ka Peeter Ehalaga, kellega me Tiksu veame, temaga me kohtusime kuskil seitse aastat tagasi ja hakkasime seda sündmust tegema igakuiselt." Nende mõte oli Tiksu näol luua alternatiiv pidudele, kus peab tantsima.

"Meie mõte oli see, et sa võid tulla ja lihtsalt veeta ja tiksuda. "Me just mõtlesimegi, et oleks äge, kus ongi okei nurgas olla nagu vanasti klassiõhtutel oli, et poisid olid ühes nurgas ja tüdrukud teises ja see oligi hästi akvardne. Me just mõtlesime, et see ongi okei ja nii võib täitsa nii olla." Mölder tõdes, et ses osas läks teisiti ja inimesed hakkasid ikkagi tantsima.

Kuigi seda on keeruline hinnata, tahaks Mölder loota, et ta mingil moel aitas Ewert and the Two Dragonsit viimaste uue plaadini jõudmisel, mille ta produtseeris. "Saime mingi hetk Ewertiga väga hästi aru ühes muusikakirjutamise laagris, et meil klapib koos muusika kirjutamine, ja siis temal tekkis see mõte, et äkki ma võiksin neid aidata selle uue Draakonite plaadiga. Sealt see alguse saigi." Ta lisas, et see oli väga meeldiv kogemus.

Mölder tõdes, et kuigi mingi aeg ta tõesti mõtles rohkem rahvusvahelisele areenile jõudmisele, siis lõpuks jõudis siiski tõdemuseni, et mõistlikum on keskenduda sellele, mis ta teeb. "Muidu ma raiskasin oma aega selle peale, et mõelda selle peale, et ma võiksin olla seal või seal, aga mingil hetkel tundus lihtsalt, et võiks selle sama energia panustada sellesse, mis ma igapäevaselt teen, ja siis võib-olla kunagi."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: