Palamuse külastuskeskuse ehitamisel seisti silmitsi mitmete takistustega

{{1544202480000 | amCalendar}}
Foto: Reio Avaste

Palamuse külastuskeskuse projekteerinud arhitektuuribüroode KOKO ja ÖÖ-ÖÖ suurim väljakutse oli sobitada uus hoone ajaloolise koolimajaga. See õnnestus nii hästi, et seda on juba tunnustanud ka Muinsuskaitseamet. Ehitusel seisti aga silmiti mitme takistusega.

"Ma olen väga rahul, et see hoone valmis on, sest see protsess on võtnud aega siin pea kümme aastat. Kui me alguses selle eskiisiga alustasime, siis vahepeal oli projekt pausil, sellepärast et ei tulnud alguses loodetud rahastust," ütles ÖÖ-ÖÖ Arhitektid OÜ arhitekt Ülo-Tarmo Stöör "Aktuaalsele kaamerale".

Kompleksi valmis ehitanud osaühing KRC Ehitus pidi maadlema mitme probleemiga. "Kui me alustasime trassitöödega, siis juba esimese tõmbega sattus kopp peale inimluudele ja arheoloogidel oli siin päris palju toimetamist," meenutas OÜ KRC Ehitus tegevjuht Siim Kroodo. Lisaks tuli hoone kaevandamisel ilmsiks kõrge põhjavesi, mis tähendab, et hoonet tuli umbes ühe meetri võrra jälle tõsta.

Muuseumi direktor Arne Tegelmann on kihelkonnakoolihoone restaureerimise ja külastuskeskuse ehitamise nimel tööd teinud tosin aastat. Nüüd on Palamusel kõike seda, mida silmaga kaeda ja käega katsuda saab, varasemast oluliselt rohkem.

Palamuse kihelkonnakoolimuuseum avab külastajaile taas uksed homme.

 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: