Esietendus Viljandi kultuuriakadeemia 12. lennu diplomilavastus "Pipi peab jõule"

"Pipi peab jõule" Autor/allikas: Rakvere teater/Alan Proosa

Rakvere Teatris esietendus TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti 12. lennu diplomilavastus "Pipi peab jõule".

"Pipi peab jõule" põhineb Astrid Lindgreni menukal lasteraamatul, mis ilmus juba 1945. aastal. Lavastajaks Mari Anton, Pipi osas Karolin Jürise.

Täpselt 20 aastat tagasi esietendus Rakvere Teatris lavastus "Pipi Pikksukk". Nüüd on aga palju aega möödunud ja uued lapsed peale kasvanud, kes tahaksid samuti kohtuda päris oma Pipiga. Pipi on ikka Pipi – tal on punased patsid, ta on uskumatult tugev ning tagurpidi naljalugusid jätkub tal kõigile.

Lavastaja jaoks on tegemist tüdrukuga, kel on igale probleemile lahendus. Ta tuleb elutervelt toime kõiksugu takistustega, mis elu talle ette veeretab, isegi üksildusega. "Üksiolekut ta ei pelga, sest just siis võivad tulla pähe maailma parimad mõtted. Alles jõuluõhtul suures segasummasuvilas istudes tunneb Pipi end päriselt üksi. Tal pole kedagi, kellele jõulukinke anda. Just õigel hetkel päästavad aga Pipi tema sõbrad, kes kõik külla tulevad, ning näitavad, et Pipi ei ole tegelikult mitte kunagi päris üksi," võttis lavastaja kokku loo tuuma.

Kui detsembris mängitakse lavastust ainult Rakvere Teatri suures saalis, siis jaanuaris ja veebruaris tuleb Pipi rõõmustama lapsi ka Tallinnas, Kuressaares, Pärnus, Paides ja Viljandis.

Teistes osades TÜ VKA 12. lennu tudengid Grete Konksi, Kristjan Poom, Maarja Tammemägi, Stefan Hein, Mathias-Einari Leedo, Henessi Schmidt, Hans Kristian Õis ja Silva Pijon.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: