Ilmus sotsioloogi ja kultuuriteoreetiku Stuart Halli esseekogumik "Representatsioon"

Eesti Kunstiakadeemia kirjastuselt ilmus eesti keeles kuulsa sotsioloogi ja kultuuriteoreetiku Stuart Hall'i koostatud esseedekogumik "Representatsioon".

Laiale lugejaskonnale mõeldud raamat aitab mõista seda, kuidas meid ümbritsev kultuur toimib ning milliste vahenditega luuakse tähendusi meedias, filmis, televisioonis, reklaamides ja teistes visuaal-kultuuri valdkondades. 

"Raamat ongi sellepärast tore, et tema see representatsioon teooria ise ei ole revolutsiooniline ega huvitav. Huvitav on just see, millele ta seda rakendab. Kaasaegsetele kultuurinähtustele, nagu uued mehelikkuse kujutlused reklaamides või tõsielu-televisioon, seebiooperid," ütles Aktuaalsele kaamerale raamatu toimetaja Neeme Lopp.

"Ta näitab just seebiooperite kaudu seda, kuidas meile ehitatakse mingisuguseid visuaalseid narratiive sellisena, et need on adresseeritud just näiteks konkreetsele soole ja kuidas seda tehakse," lisas Lopp.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: