"Lotte ja kadunud lohed" jõuab Berliini filmifestivali lasteprogrammi

"Lotte ja kadunud lohed" Autor/allikas: Kaader filmist

4. jaanuaril Eesti kinodesse jõudev animafilm "Lotte ja kadunud lohed" kuulub ka Berliini filmifestivali lasteprogrammi Kplus, kus toimub filmi rahvusvaheline esilinastus.

42. korda toimuv Berliini filmifestivali alaprogramm Generations, mis koosneb kahest võistlusprogrammist Kplus ja 14plus, koondab laste- ja noortefilme üle maailma. Sel aastal on fookuses tüdrukute ja noorte naiste võitlus oma identiteedi ja saatuse eest, mille nimel ületada kõiksugu raskuseid ja väliseid takistusi.

Alaprogrammi juht Maryanne Redpath kinnitas, et tegemist on julgete filmidega kartmatutelt filmitegijatelt, kellel on täpne tunnetus praeguste sotsiaalsete, kultuuriliste ja politiiliste muutuste suhtes. "Valitud filmid kõnelevad laiema publikuga, mitte ainult noortega," rõhutas ta.

"Lotte ja kadunud lohed" kõrval kuuluvad programmi Kplus veel Mo Scarpelli "Anbessa", Pablo Brionesi ja The Moving Picture Boysi "Baracoa", Mariane Atlani "Daniel fait face", Wang Lina "Di yi ci be li bie", Nina Wesemanni "Kinder", Steven Wouterloodi debüütfilm "Mijn bijzonder rare week met Tess" ja Geneviève Dulude-De Cellesi "Une colonie".

Berliini filmifestival toimub 7. kuni 17. veebruarini 2019. aastal. Kogu Generations programm avalikustatakse jaanuari keskel.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: