Heiki Ernits: rahva raha eest me uut Lottet enam teha ei saa

Saates "OP+" olid külas filmi "Lotte ja kadunud lohed" tegijad Janno Põldma ja Heiki Ernits ning Lotte nooremat õde Roosit kehastanud Helmi Tulev. Samuti andis oma hinnangu uuele filmile näitleja Hilje Murel koos tütrega.

Janno Põldma kinnitas saates "OP+", et filmis "Lotte ja kadunud lohed" lööb kaasa üle 60 näitleja ja laulja. Samuti tõi ta välja, et keerulise liikumisega stseenide jaoks peavad näitlejad lisaks tekstile ka kaasa mängima. "Animaator võiks selle ka ise välja mõelda, aga see võtab palju aega ja võib-olla tagajärg ei ole päris nii nagu sooviks, kuigi nad teevad väga hästi oma tööd," ütles Põldma ja lisas, et näiteks pidi Maiken Schmidt kehastuma Lotte väikeseks õeks Roosiks.

"Võimatu on teha täispikka animatsiooni Eestis, sest filmi tegemine on kallis ning seda raha kokku ajada on päris võimatu," tõdes Põldma ja mainis, et "Lotte ja kadunud lohede" juures päästis neid EV100 filmiprogramm. "Ega me ei mõelnudki, et me hakkame täispikka Lotte-filmi tegema enam, aga kuna selline võimalus oli, siis hakkasime koos Heiki Ernitsa ja Andrus Kivirähaga lugu mõtlema."

"Rahva raha eest me seda enam teha ei saa, aga kui keegi rikas tahab investeerida Lottesse, siis palun väga," lisas Heiki Ernits ja tõi välja, et uues filmi jaoks oleks neil vaja 2 miljonit eurot.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: