Harvardi õppejõud räägivad EKAs kaasavatest linnadest ja kaubandusest linnatänavatel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

EKA uus maja
EKA uus maja Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Reedel, 21. detsembril kell 16.00 toimub EKA suures saalis Harvardi ülikooli linnaplaneerimise dotsendi Andres Sevtšuki ja sama ülikooli õppejõu Lily Songi avalik loeng. Lily Song keskendub oma loengus sellele, kuidas ühiskondlik ebavõrdsus ruumiliselt väljendub ja mida selle osas teha tuleks ning saaks. Kaksikloengu teises pooles saab sõna Andres Sevtšuk, kes analüüsib, millised on edukad linnatänava kavandamise mustrid ning Tallinna võimalused linnatänavate kaubandusvõrgu planeerimise vaatenurgast.

Lily Song on Harvardi ülikooli linnaplaneerimise ja disaini lektor ja vanemteadur, kes keskendub oma uurimistöös jätkusuutlikkuse ja elamisväärsuse tõstmise algatuste, sotsiaalruumilise ebavõrdsuse ning rassi ja klassipoliitikate vahelistele suhetele ameerika linnades ning muus postkoloniaalses kontekstis. Mitmetes riikides on sissetulekute ja jõukuse ebavõrdsus kasvuteel, ent selle probleemi linnalisi ja ruumilisi mõõtmeid uuritakse jätkuvalt liiga vähe ega mõisteta piisavalt. Lily Songi loeng "Kaasav linn" kaalub Tallinna ees seisvaid väljakutseid ning võimalusi, uurides linnaplaneerimise ja linnaarenduspoliitikate sekkumisvõimalusi, mis toetaksid sotsiaal-ruumilist võrdsust ja kaasatust. 

Andres Sevtšuk on töötanud arhitekti, linnaplaneerija, õppejõu ja teadlasena Eestis, Prantsusmaal, USAs ja Aasias. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias, Pariisi arhitektuurikoolis École d'architecture de la ville & des territoires à Marne-la-Vallée arhitektuuri ja linnaplaneerimise erialal ja Massachusettsi Tehnoloogiainstituudis (MIT) USAs. Praegu töötab ta Harvardi ülikooli linnaplaneerimise dotsendina ja linnauuringute labori City Form Labi juhina. Sevtšuk kõneleb Tallinnas kaubandusest linnatänavatel, otsudes jaekaubanduse asukohamustrite ja elu täis kõnniteede peidetud struktuuri: "hea" tänavakaubandus kuulub kaasava, mitmekesise ja elujõulise kohaliku majanduse, atraktiivsete naabruskondade ja jätkusuutliku linnakeskkonna juurde. Ent linnad ja kogukonnad suudavad nimetatust võita ja kasu saad ainult juhul kui nad tänavakaubandust proaktiivselt planeerivad ja reguleerivad. 

Loengud on inglise keeles ja toimuvad EKA uurimisprojekti "Lõpetamata linn" raames. "Lõpetamata linn" on EKA arhitektuuriteaduskonna poolt koostöös Tallinna linnaga läbiviidav kolmeaastane laiapõhjaline uurimistöö, mis küsib, milline võiks olla hea ja elamisväärne linn 21. sajandil ja kuidas see võiks väljenduda Tallinna linnaehituslikus arengus.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: