Põhjalikult korda tehtud Haapsalu linnus avab suvel külastajatele uksed

Haapsalu piiskopilinnuses avatakse järgmise aasta juulis uus keskaega tutvustav muuseum, mille rajamisega tehti algust aasta eest. Viimasel poolaastal keskendutakse ehitusel sisetöödele.

Uue linnusemuuseumi arhitektuurilahenduse autor on büroo KAOS Arhitektid ja selle ehitab valmis AS Restor. Muuseumi rajamine algas aasta eest ja külastajad pääsevad siia 2019. aasta suvel.

"Praegu lõpetame rohkem väljas olevaid töid ja siis nüüd viimane pool aastat keskendume sees viimistlustöödele," ütles AS Restor objektijuht Meelis Saan.

Kui varem paukus linnuseruumides talvel pakane, siis edaspidi on kompleksis küte sees ja külastajaid saab vastu võtta aastaringselt. Rajatakse ka uus suur sissepääsupaviljon. Ekspositsioon hakkab tutvustama elu keskaegses väikeriigis.

"Me püüame anda inimesele aimu sellest, kuidas keskajal ehitati, kuidas peeti sõdu. Kõike seda ja nii ühte kui teist on võimalik ka oma käega järele katsuda.
Ekspositsiooni oluline osa on linnus ise. Haapsalu piiskopilinnuse tänane ilme on tegelikult välja kujunenud erinevate perioodide jooksul," rääkis Haapsalu piiskopilinnuse juhataja Kaire Tooming.

Ta lisas, et sai linnus oma selle kuju, millega teda praegu tuntakse 1980. aastatest.

Muuseumi ja ekspositsiooni rajamine läheb kokku maksma 5,3 miljonit eurot. Kui seni on linnuse külastajaid olnud aastas veidi üle 20 000, siis peale uue muuseumi avamist loodetakse seda numbrit kasvatada paari aasta jooksul 65 000 inimeseni.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: