Postimees valis aasta inimesteks kommunismiohvrite memoriaali autorid

Postimees valis 2018. aasta inimesteks kommunismiohvrite memoriaali
Postimees valis 2018. aasta inimesteks kommunismiohvrite memoriaali "Teekond" autorid Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Postimehe 2018. aasta inimesteks kuulutati reedel kommunismiohvrite memoriaali "Teekond" autorid Kalle Vellevoog, Jaan Tiidemann, Tiiu Truus, Kirke Kangro ja Lidia Zarudnaja.

"Kommunismiovrite memoriaal on üks suuremaid õnnestumisi Eesti monumentaalkunsti ajaloos. Esiletõstmist väärivad nii selle kunstiline kui sisuline pool," ütles Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar. 

"Memoriaalist on saanud koht, kuhu oma leina, mälestuste ja meenutustega tulla inimestel, kes kaotasid kommunistliku terrori tõttu oma lähedased. Samuti on memoriaalist saanud turismimagnet, mis aitab meil rääkida Eesti ajaloo traagilistest sündmustest. Kommunistlikust terrorist rääkimine on oluline ka selleks, et sellised teod enam kunagi ei korduks," toonitas Hussar.

Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar ja aasta inimesed 2018 Autor: Aurelia Minev/ERR

Postimees andis oma aasta inimese auhinna tänavu välja 22. korda. Aasta inimese nimetamisega tunnustab Postimees väljapaistvaid inimesi, kelle teod lähevad ajalukku.  

Mullu valis Postimees 2017. aasta inimeseks ökoloogi ja Tartu Ülikooli zooloogia osakonna loodusressursside õppetooli juhataja Asko Lõhmuse. 2016. aastal pälvis Postimehe aasta inimese tiitli Eesti Rahva Muuseumi juht Tõnis Lukas, aasta varem aga filmide "Mandariinid" ja "Vehkleja" produtsent Ivo Felt. 2014. aastal kuulutas leht aasta inimeseks 26. üldlaulupeo kunstilise juhi Hirvo Surva.

Tiitli on pälvinud ka tudengisatelliidi EstCube-1 projektijuhi Mart Noorma, meremuuseumi direktor Urmas Dresen, saastekvoodiga kauplejad Anne Sulling ja Hannu Lamp, kopsuarst Tanel Laisaar, kirjanik Sofi Oksanen, olümpiavõitja Gerd Kanter, suursaadik Marina Kaljurand, merefüüsik Tarmo Soomere, mägironija Alar Sikk ja olümpiavõitja Andrus Veerpalu, kuid ka Eesti sõdurid Iraagis ja joonisfilmi "Leiutajateküla Lotte" loojad.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: