Viljandi huvikoolide õpetajad nõuavad kõrgemat palka

Viljandi huvikoolide õpetajad on rahuolematud linnavolikogu plaaniga tõsta nende miinimumpalka ainult 3 protsenti, samal ajal kui lasteaiaõpetajate tasu tõuseb 15 protsenti.

Viljandi huvikoolide õpetajate palk täistöökohal jääb vahemikku 600-1150 eurot, vahendas "Aktuaalne kaamera". Meenutame, et Haridustöötajate Liit ning haridus- ja teadusminister on kokku leppinud, et 1. jaanuarist on õpetajate palgamiinimum 1250 eurot.

Keskmisest suuremat palka saavad Viljandi Muusikakooli õpetajad, kõige märgatavam on palgaerinevus aga Viljandi Spordikoolis ja Huvikoolis. Aga Kunstikoolis on kõikidel õpetajatel ühesugune palk - täiskoha koormuse eest 772 eurot kuus, miinus maksud.

Viljandi Kunstikooli õpetaja Reet Talimaa rõhutas, et nad ei saa sellega leppida. "Huvikoolides inimesed töötavadki osakoormusega põhjusel, et kohad ja koolid on väikesed," ütles ta ja kinnitas, et kvaliteetset haridust jaoks on oluline, et rakendataks inimeste parimad oskused ja anded.

Linnajuhtidele ja kahele ministrile saadetud pöördumises nõutakse huvikooli õpetaja miinimumpalga tõstmist lasteaiaõpetajaga võrdsele tasemele, mis on 1125 eurot. Õpetaja palk peab vastama töö sisule ja panusele kollektiivis.

Viljandimaa Haridustöötajate Liidu juhatuse liige Rita Kadaja on väga optimistlik ja lootusrikas, et kohalik omavalitsus leiab ressursi ka huvikoolide õpetajate töötasu tõstmiseks. "Kui me elame õigusriigis, siis teisiti see võimalik lihtsalt ei ole."

Viljandi linnavolikogu plaanib tänavuse eelarve kinnitada veel jaanuaris. Täna õhtul koos olnud koalitsiooninõukogu arutas muu hulgas ka huvikoolide õpetajate palgamuret.

Haridus- ja teadusministeerium teatas omapoolses kommentaaris, et riik toetab omavalitsusi noorte huvihariduse ja huvitegevuse korraldamisel ligi 15 miljoni euroga aastas. Seda summat saavad omavalitsused kasutada ka huvikoolide õpetajate palkadeks.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: