NUKU teatris esietendub lastelavastus täiskasvanutele

"Ikaaria mängud" NUKU teatris. Autor/allikas: Siim Vahur

NUKU teatris esietendub 20. jaanuaril uuslavastus "Ikaaria mängud", kus astuvad üles avangardse etenduskunstnikuna tuntud Kaja Kann ning nukunäitleja ja -lavastaja Helle Laas, kes tähistab selle rolliga oma 50. aasta lavajuubelit Nukuteatris.

"Ikaaria mängude" žanrimääratlus on "lastelavastus täiskasvanutele". Autori, lavastaja, kunstniku ja koreograafi Kaja Kannu sõnul leiab lavastusest nii psühholoogilist teatrit, ekspressiivset ülemängitud emotsiooni ja tsirkuseesteetikat kui ka uussiiruse võtteid ja jäljendamist.

"On ka publikuga manipuleerimise võtteid, mida kasutati juba traditsioonilises tsirkuses ja mis on nüüdisaegses etenduskunstis veidi teisel kujul taas kasutusele võetud," ütles Kann. "Visuaalteatrit meil pole, kõike, mida me teeme, teeme ikka päriselt ja ei varju illusioonide taha. Üks nukk siiski on." 

"Me mängime teineteisega," ütles Helle Laas. "Tähtis on see, kuidas mängida. Minu viimased tükid on hirmus tõsised olnud. Siin ma otsin seda vanainimese huumorit. Vanainimene, kes tahab veel noor olla." 

Kahe erinäolise isiksuse koostööle on dramaturgina kaasa aidanud Madis Kolk. Lavastuses kasutatakse Daniil Harmsi, Kaja Kannu ja Helle Laasi tekste. Helilooja ja -kujundaja on Kalle Tikas, valguskujundaja Madis Kirkmann ning nuku Metsamoor kunstnik (lavastusest "Nukitsamees", 2004) Riina Degtjarenko

Lavastus esietendub NUKU ovaalsaalis 20. jaanuaril 2019.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: