Meelis Kriguli uue näituse keskmes on joon

Foto: facebook.com

Keraamik ja maalikunstnik Meelis Krigul avas Võru Linnagaleriis oma juubelinäituse "Miljonijoonevaated". Töid saadavad Eve Tannbergi luuleread, mis on üks võimalus tõlgendada Kriguli abstraktseid loodusmaastike.

Olgugi, et Võrumaa kunstnik Meelis Krigul on tuntud keraamikuna, ei leia tema juubelinäituselt ühtegi keraamilist esest. Sedapuhku on kunstnik keskendunud oma tõelisele kutsumusele ja kirele, milleks on maalikunst, vahendas "Aktuaalne kaamera". Nii leiabki näituselt viis aastat valminud segatehnikas tööd, kus kõige keskmeks on joon.

"Seda ma küll ei oska öelda, mis jooned need täpselt on, aga jooned on hästi universaalsed. Kogu maailm on jooni täis ja neid on jube hea kasutada oma töös. Kui ma teen keraamikat, siis ma kasutan neid siin väga sageli või kui ma maalin kodus ateljees või teen dušiga, siis jälle tulevad need jooned mängu. Nad kuidagi käivad minuga kaasas kogu aeg," tõdes Krigul.

Keraamik Maanus Mikkel kiitis, et Krigul saab manuaalse tegevusega siiamaani päris hästi hakkama. "Tänapäeval mõni teine inimene võtaks selle kõik arvuti peale ja teeks neid asju 20 korda rohkem. Siin ongi see võlu, et ta on kõik need jooned oma väikese käekesega tõmmanud," lausus ta.

"Miljonijoonevaated" ei rutta vaatajale selgitama, millega võiks olla tegu. Siinkohal on publikule jäetud hulgaliselt tõlgendamisruumi ning vabadust, lasta oma mõtetel voolata.

Noor kunstnik ja kunstikriitik Eva Grete Huul kiitis, et tööd on vesivärvidega tehtud. "Kuidas need värvid sulanduvad üksteisesse on minu arust hästi mõnus ja tekitab rahuliku tunde." lausus ta.

Meelis Kriguli 50. sünnipäevale pühendatud näitus "Miljonijoonevaated" jääb Võru linnagaleriis avatuks kuni esimese veebruarini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: