Kumu näitab filmi mässavast kirurgist ja Amazonase džunglist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Mässaja kirurg" Autor/allikas: Kaader filmist

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide programmis linastub sel nädalal "Mässaja kirurg", mis räägib loo Rootsi ülereguleeritud meditisiinisüsteemi eest põgenenud Erikust, kes seab end sisse hoopis Etioopias.

Erik Gandini film portreteerib meest, kes armastab üle kõige oma tööd – opereerimist. Paraku kulub üha enam aega paberimäärimisele ja lõputute reeglite järgimisele. Ta otsib pääseteed Etioopiast – tõelisest kirurgi paradiisist, kus ukse taga ootavad elavas järjekorras sajad hädalised ja nende aitamist ei takista jäik bürokraatia.

Tõsi, puudus on ka elementaarsetest töövahenditest, aga sellest saab üle, kui on olemas kohalik supermarket. Erik tõestab, et tuhandeid eurosid maksvate instrumentide asemel piisab kirurgile ka nii lihtsatest asjadest nagu akutrell, toru- ja juukseklambrid, rattakodarad ja muu käepärane – peaasi, et patsiendid abi saavad.

Linateos pälvis eelmisel suvel Pärnu filmifestivalil ülekaalukalt Eesti rahva auhinna. "Mässaja kirurg" linastub eestikeelsete subtiitritega.

Pärnu filmifestivali kavast on pärit ka teine kolmapäeval linastuv film, Portugali režissööri Francisco Carvalho "Kaugel Amazonasest". 1783. aastal reisis loodusteadlane Alexandre Rodrigues Ferreira Amazonasesse. Sajandeid hiljem on tema aastaid kestnud rännu tummadeks tunnistajateks ekspeditsioonil kohatud hõimudele kuulunud esemed, loomad ja taimed, mille teadlane Portugali kaasa tõi. Pärnu filmifestivalil võitis "Kaugel Amazonasest" parima lühifilmi auhinna.

23. jaanuaril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidev Pärnu filmifestivali auhinnafilmide seanss on tasuta. "Kaugel Amazonasest" linastub ingliskeelsete subtiitritega.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: