Kalle Vellevoog: me ei peaks Maarjamäe memoriaali osas ette seadma käitumisreegleid

{{1548753420000 | amCalendar}}
Foto: Arvo Meeks/Valgamaalane/SCANPIX

Vabariigi presidendilt Valgetähe III klassi teenetemärgi pälvinud üks Maarjamäe memoriaali loojatest, arhitekt Kalle Vellevoog on tunnustusest meeldivalt üllatunud. Maarjamäe memoriaali peab ta oma karjääris väga oluliseks verstapostiks ja ei näe probleemi selles, kui ka Instagrami-ajastu noored selle taustal oma seelikuid keerutamas käivad. Vellevoogilt võttis kommentaari ka "Aktuaalne kaamera".

Ma saan teile kohe hommikul palju õnne soovida, sest olete pälvinud presidendilt Valgetähe III klassi ordeni.

Oi, väga meeldiv.

Kui oluline teie jaoks elline tunnustus on?

Pisut ootamatult tuli see tunnustus. Aga suured tänud! Proovin eelkõige mõttega harjuda.

Milline verstapost Maarjamäe memoriaali loomine ja selle avamine teie karjääris oli?

Kindlasti väga oluline. Aga see töö on ikkagi kollektiivne looming, mis valmis mitmete inimeste koostöös. Jaan Tiidemanni, Tiiu Truusi, skulptor Kirke Kangro, maastikuarhitekt Lidia Zarudnaya ja paljude teiste panus on siin väga oluline.

Maarjamäe memoriaaliga seoses meenub mulle pilt Instagramist, kus üks väga noor tüdruk kasutas seda memoriaali taustaks, et oma uue seelikuga keerutada. Kas teie kui memoriaali looja ja eestlase jaoks on Maarjamäe memoriaal ka sobiv koht rõõmustamiseks?

Ma arvan, et me ei peaks olema siin niivõrd jäigad ja seadma ette mingeid käitumisreegleid. Hea on, kui inimesed on selle koha omaks võtnud ja neile meeldib seal olla. Kui tegevus ei häiri teisi, siis on see OK.

Mis teil endal loomingulises plaanis praegu kavas ja tulemas?

Sellel suvel valmib meie projekti järgi Narva Hermanni linnuse rekonstruktsioon kaasaaegseks muuseumiks. Teeme seda koostöös Tiiu Truusiga. Tegemist on pikaajalise projektiga, mis valmib aastate jooksul etappide kaupa.

Aitäh ja palju õnne veelkord!

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: