Narva muuseum suletakse rekonstrueerimistöödeks tavakülastajatele

Foto: facebook.com/narvamuuseum

Narva muuseumlinnus on kuni aprilli alguseni üksikkülastajatele suletud. Linnusesse pääsevad endiselt ekskursioon-grupid ja haridusprogrammidest osavõtjad koos saatjaga. Piirangu põhjuseks on linnuse lõunatiivas alanud rekonstrueerimistööd.

Rajatakse uus trepikoda koos liftiga, et kõigil külastajatel oleks pärast taasavamist kergem pääseda linnuse uuele püsinäitusele. Püsinäitus avatakse juulis, üksikkülastajaid lubatakse Narva linnusesse aga juba aprillis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Narva muuseumi direktor Ivo Posti ütles, et inimest, kes tuleb perega või üksi, paraku sisse lasta ei saa. "Trepikodasid võetakse maha, on mõned loetud liikumisteed ja meil ei ole mõtet linnust hakata ära sildistama ja iga nurga peale inimest panema. Seetõttu on mõistlikum ja ratsionaalsem lihtsalt lasta inimesi saatjaga sisse, kas giidiga või lihtsalt saatjaga. Kaks kuud, veebruar ja märts," selgitas ta.

Selleks ajaks on lõppenud mõlemas trepikojas suured remondid ja liftid töötavad. "Me saame külastajad lasta mugavalt, rahulikult sisse. Ta saab igale poole, välja arvatud uue püsinäituse ruumidesse, kus me alustame püsinäituse ülespanekut," rääkis Posti.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: