"Eia jõulud Tondikakul" osaleb Berliini filmiturul

"Eia jõulud Tondikakul". Autor/allikas: pressimaterjalid

Eesti on tänavusel Berliini filmifestivalil esindatud mitme projektiga. "Lotte ja kadunud lohed" teeb rahvusvahelise esilinastuse laste- ja noortefilmide programmis Generation ning Eesti näitlejanna Rea Lest on valitud Berlinale Shooting Stars talendiprogrammi. Lisaks sellele toimuvad Berliinis Anu Auna jõulufilmi "Eia jõulud Tondikakul" kaks turulinastust.

"Eia jõulud Tondikakul" räägib loo kümneaastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks ürgse loodusega salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Eia ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, kokku viima kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust.

Berlinale kaastootmisturule on valitud ka Soome-Eesti-Saksamaa koostööfilm "Compartment Number Six", mille stsenaariumi autoriteks on Livia Ulman ja Andris Feldmanis. Eestipoolseks tootjafirmaks on Amrion, produtsendiks Riina Sildos. Film põhineb Rosa Liksomi samanimelisel novellil, mille tegevustik leiab aset 1980. aastate lõpus. Loo keskmes on Soome neiu Laura, kes on sunnitud läbi Nõukogude Liidu kulgeval rongireisil jagama kupeed alkohoolikust Vene töölise Vadimiga.

Berliini filmifestival toimub 7. kuni 17. veebruarini, paralleelselt aset leidev Berliini filmiturg 7. kuni 15. veebruarini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: