Jaak Lõhmus Berlinale avafilmist: sellega tahetakse anda festivalile muinasjutulist kammertooni

7. veebruaril algas 69. Berliini filmifestival, kus peaauhinda hakkavad püüdma 17 põhivõistlusprogrammi filmi. Eestit esindavad tänavu Berlinalel lastefilmid - laste filmiprogrammis astub võistlustulle animafilm "Lotte ja kadunud lohed" ning "Eia jõulud tondikakul" otsib filmiturul rahvusvahelisi levivõimalusi.

Viimast korda lausus avasõnad 18 aastat Berlinalet juhtinud Dieter Kosslick, vahendas "Aktuaalne kaamera". Järgmisel aastal võtab teatepulga üle seni Locarno filmifestivali juhtinud Carlo Chatrian, kes lubab jätkata kvaliteetse ja publikule suunatud programmi korraldamist, lisades sinna rohkem eksperimentaalsust.

Berliini filmifestivali külastav filmikriitik Jaak Lõhmus ootab erilise huviga Francois Ozon'i värsket linateost "Jumala au". "Ta on vaimukas režissöör, kes puudutab kergeid teemasid, aga seekord on just väga tõsine teema, katoliku vaimulike laste kuritarvitamine," selgitas ta.

Rahvusvahelised filmikriitikud tegid eile esilinastunud festivali avafilmi, Taani režissööri Lone Scherfigi "Võhivõõraste lahkuse" juba esimeste tundidega maha. Lõhmus aga nautis filmi. "See on paljude üksikute inimeste väga õnnetu elu vaimukas tõlgendus," sõnas ta ja kinnitas, et tema arvates tahetakse selle filmiga anda festivalile muinasjutulist kammertooni.

Eestlastest osaleb festivalil ka viimastel aastatel silmapaistvaid filmirolle teinud Rea Lest, kes astub võistlustulle tõusvate tähtede talendiprogrammis. Eesti Filmi Instituudi turundusjuht Eda Koppel kinnitas, et selle programmi sõel on hästi tihendaks tehtud. "Sinna valitakse ainult 10 näitlejat, millest 1 on alati Saksa näitleja, seega muu Euroopa peale jääb 9 kohta, nii et see on väga kõva sõna, et Rea sinna sai," rõhutas ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: