Lilli-Krõõt Repnau ja Helen Tago avavad näituse "Tumeaine" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lilli-Krõõt Repnau näitus.
Lilli-Krõõt Repnau näitus.

Kolmapäeval avavad Lilli-Krõõt Repnau ja Helen Tago Hobusepea galeriis näituse "Tumeaine".

Lilli-Krõõt Repnau ja Helen Tago ühine näitus keskendub konkreetsele aegruumile näituse keskkonnas. See on kolmemõõtmeline kohaspetsiifiline graafiline installatsioon, mis mõtestab läbi tumeaine kontseptsiooni püsimatut ja irratsionaalset maailma. Näitus on kunstnike omavaheline dialoog, millest olulise osa moodustavad haprad ja efemeersed objektid. Selleks, et tajuda keskkonda, on vaja luua oma maailm ning vaadelda läbi lihtsustatud tajuskeemide neid algosakesi konkreetses galerii ruumis.

Ernst Öpik on öelnud: "Materiaalsed objektid tekivad, kaovad ja tekivad jälle. See on füüsikalise maailma rütm. Kõik, mida saab mõõta ja kaaluda ning mille aega määrata, allub sellele rütmile. Ent ometi on miski meie sees, millel ei ole mõõtu ega kaalu ega aega: meie teadvus, see "mina", mis individuaalselt on erinev, kuid siiski sarnase teiste "minadega". Kas pole see Suure Kosmose Teadvuse tilgake või aatom? Meie teadmise esmane reaalsus, ainus eksistents, mille suhtes meil pole kahtlust, meie ainus värav ja aken, mille kaudu me tajume maailma."

Lilli-Krõõt Repnau ja Helen Tago on õppinud graafikat Eesti kunstiakadeemias. Koos mõttekaaslastega on nad koondunud platvormi graafika.ee alla, mille eesmärgiks on kaasaegse graafika edendamine ja mõtestamine läbi näitusetegevuse, töötubade ning vestlusõhtute korraldamise ja artiklite kirjutamise.

Näitus avatakse täna, 27. veebruaril kell 18.00. Näitus jääb avatuks kuni 18. märtsini 2019.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: