Urmo Saareoja: Lauluväljak ei tohi olla šašlõkiputka

Foto: Mihkel Maripuu/Eesti Meedia/SCANPIX

Riho Rõõmuse 20 aasta pikkune ametiaeg Tallinna lauluväljaku juhina saab läbi. Avaliku konkursi korras valiti sihtasutuse Tallinna Lauluväljak uueks juhatuse liikmeks keskerakondlane Urmo Saareoja.

Juhatuse liikme leidmiseks kuulutas sihtasutuse nõukogu välja avaliku konkursi, kuhu laekus seitse avaldust, millest kvalifitseerus kuus. Konkursi valikukomisjon kohtus viie kandidaadiga ja esitas sihtasutuse nõukogule kaks kandidaati. Nõukogu kohtus mõlema kandidaadiga, misjärel otsustas nõukogu teisipäeval valida uueks juhatuse liikmeks Saareoja.

SA Tallinna Lauluväljak nõukogu esimees Kairi Vaher avaldas tänu senisele juhatajale Riho Rõõmusele. "Tema käe all on lauluväljak viimase 20 aasta jooksul hästi hoitud ning pakkunud rahvale võrratuid kultuurielamusi," märkis Vaher.

Senine juht Riho Rõõmus on Lauluväljakut juhtinud 25 aastat, tema volitused lõpevad 30.märtsil. Keskerakondlase Urmo Saareoja kasuks rääkis tema visioon Lauluväljaku arendamisel. Ettevõtlusmagistri kraadiga Saareoja peab oluliseks Lauluväljaku ala elavdamist ja selle avamist linnarahvale ja külalistele aasta ringi. Uute ideedena käib Saareoja välja popup-toidukohad, konverentsi-turismi ja talvised väliüritused.

"Lauluväljaku kohus on olla esimene filter, et mis üritused siia lubada ja mida mitte. Lauluväljaku maine ei tohi olla kindlasti selline šašlõkiputka. See peab olema väärikas koht, väärikatele üritustele," ütles Saareoja "Aktuaalsele kaamerale."

"Kontserdid on selline mõnus asi, mis liidab ja ühendab inimesi. Lauluväljaku juhina on üks minu prioriteete see, et tuleb hoida kontakte, mis meil täna on ja kindlasti neid kontakte leidma ka kaugemalt – Skandinaaviast, Baltikumist, sest tegelikult Lauluväljak on Skandinaavias kõige suurem aiaga piiratud territoorium ja siin on äärmiselt lihtne ja turvaline ning kontserdikorraldajale üpris kompaktne üritust korraldada. Head parkimisvõimalused, taristu jne." Ta lisas, et uus Rock Summer on teretulnud.

Saareojal on Tartu Ülikooli magistrikraad ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimises. Tal on varasemast ürituste korraldamise kogemus üritusturundusfirmas ja töökogemus avalikust sektorist. Ta on olnud ka Keskerakonna noortekogu esimees. Keskerakonna liige on ka senine lauluväljaku juht Riho Rõõmus.

SA Tallinna Lauluväljak juhatuse liige esindab ja juhib sihtasutust ametilepingu alusel, kelle volitused kestavad kolm aastat. Juhatuse liikme peamiseks valdkonnaks on sihtasutuse halduses oleva territooriumi ja hoonete haldamine ning efektiivne majandamine, arengukava elluviimine ning kultuurisündmuste korraldamine ja teenindamine.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: