Laulukaare uus kuub võtab ilmet, kuid ette tuleb võtta ka betoonitööd

Tallinna lauluväljaku juht Riho Rõõmus kinnitas, et sügisel ette võetud laulukaare kapitaalremont saab tähtajaks ehk märtsi keskpaigaks valmis, kuid peavalu teeb merepoolsel küljel asuv betoonkonstruktsioon.

"Põhitöö ehk laulukaar saab vastavalt hankelepingule 15. märtsiks valmis. Aga konstruktsioonide avamisel selgus, et teatud betoonkonstruktsioonid on veidi halvemas olukorras ja me ei saa piirduda merepoolses küljes lihtsalt krohviparandustega," rääkis Rõõmus ERR-ile.

Rõõmus selgitas, et hoone merepoolses küljes jookseb klaasseinast ülevalt betoonist tugikaar, mille puhul eeldati, et sellel on vaid krohvi- ja värvikahjustusi.

"Mõtlesime, et enne pidu toksime natuke krohvi lahti, krohvime ära ja värvime selle täies ulatuses üle," rääkis ta.

"Aga lahti võttes selgus, et seal on siiski tarvis teha ka olulisi betoonitöid. Väga suures mahus tuleb krohv lahti taguda. Betoonipuru tuleb eemaldada, sest tolleaegne kvaliteet ei olnud piisavalt hea. Need venitavad töö selliseks, et teeme täiendava hanke tähtajaga aprilli lõpp," lisas ta.

Aprilli lõpp on lauluväljaku jaoks tähtis, sest juba maist algab hooaeg.

Rõõmuse sõnul tegelevad praegu juristid küsimusega, kas olemasolevat hanget maksumusega üle 600 000 euro saab n-ö laiendada või tuleb välja kuulutada uus.

Ta ise loodab, et uut ehitajat pole vaja leida, sest praegune on juba rohkem kui poole tööst teinud.

Laulukaare remondi puhul leppisid Tallinna linn ning kultuuriministeerium kokku, et tasuvad kulud pooleks. Tallinna linn on Rõõmuse sõnul lubaduse andnud, et katab vajadusel tööde kallinemise, kultuuriministeeriumilt pole veel otsust laekunud.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: